نقد و تحلیل

سوال نماینده رشت از رئیس جمهور درباره بلاتکلیفی بسیاری از سازمان های مهم و دستگاه های اجرایی

عضو کمیسیون برنامه و بودجه در مجلس بیان کرد: امروز مجلس شورای اسلامی و دولت انقلابی در یک سنگر با دشمن مبارزه می کند. امروز جنگ اقتصادی شدیدی بر کشور حاکم است.

جبار کوچکی نژاد نماینده رشت در مجلس در نشست علنی امروز  مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور گفت: سالروز شهادت شهید مدرس و روز مجلس و ۱۱ آذرماه شهادت میرزا کوچک جنگلی را گرامی می دارم، ضمن احترام به شهید مدرس سوال من از مسئولان فرهنگی کشور این است چرا باید میرزا کوچک جنگلی در تاریخ مظلوم بماند و سالروز این سردار مقاومت در حد فاتحه خوانی برگزار شود.

نماینده مردم رشت در مجلس بیان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند میرزا کوچک جنگلی نماد مقاومت و مجاهدت مردم خطه گیلان است، توانست در ۱۰۰ قبل حکومت اسلامی تشکیل دهد، آیا نباید حداقل کنگره بین المللی ایشان برگزار شود آیا نباید در کتاب های درسی مدارس و دانشگاهی به ایثارگری ایشان بپردازد، پیشنهاد می کند به یاد سرداران مقاومت، سردار سلیمانی، سردار میرزا کوچک جنگلی، رئیس علی دلواری یک روز به عنوان روز مقاومت در تاریخ جمهوری اسلامی ثبت شود.

وی ادامه داد: نمایندگان همیشه جریان منحوس انحراف با جریان انقلابی همراه بوده، انگلیس خبیث و آمریکای جنایت کار به تمامی حرکت های انقلابی در قرن اخیر آسیب وارد کرده اند، بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در بدنه اجرایی همه دولت ها نفوذ کرده اند، جریان ملی گرایی در دولت موقت، جریان نفاق در دولت دوم، جریان انحراف در دولت سوم و چهارم خودنمایی کرد که با هوشیاری مقام معظم رهبری به عنوان رئیس دولت جریان میرحسین موسوی کنترل شد، جریان نفاق و نفوذ همراه با جریان خانوادگی و زر اندوزی در دولت پنجم و ششم مسیر حرکت انقلاب را منحرف کرد و نفوذ کلاهی ها و انفجار حزب جمهوری اسلامی و نفوذ افرادی چون کشمیری در دولت شهید رجایی و باهنر باعث سقوط این دولت ها شد.

این نماینده مجلس توضیح داد: در دولت هفتم و هشتم همین جریان نفوذ و نفاق، فتنه ۷۸ و جریان قتل های زنجیره ای و بسیاری از طرح های کودتایی را طراحی کردند، جریان انحراف و نفاق دولت نهم و دهم را منحرف کرد و جریان خانوادگی و ثروت اندوزی دولت یازدهم و دوازدهم مسیر خدمت رسانی به مردم را منحرف کرد و باعث عقب ماندگی جمهوری اسلامی و مشکلات اقتصادی شد و توجهی به هشدارهای مقام معظم رهبری نکردند.

کوچکی نژاد بیان کرد: امروز در دولت سیزدهم تلاش جریان انقلابی تشکیل شده همان جریان خانوادگی و فامیلی با ثروت اندوزی، خودنمایی می کند هر چند آقای رئیسی با سابقه انقلابی و پاکدستی با این جریان مبارزه می کند اما باید مدام مراقبت کند، امروز مجلس شورای اسلامی و دولت انقلابی در یک سنگر با دشمن مبارزه می کند. امروز جنگ اقتصادی شدیدی بر کشور حاکم است.

وی اظهار داشت: آقای رئیس جمهور بیش از ۱۰۰ روز گذشته است بسیاری از سازمان های مهم و دستگاه های اجرایی بلاتکلیف هستند، یا آنهایی که پاکدست هستند تثبیت کنید یا سریعا تغییرات را انجام دهید.

نماینده مردم رشت در مجلس گفت: همکاران چون وقت محدود است من توجه شما را به فاجعه زیست محیطی و نابودی جنگل های شمال خصوصا شهر رشت و آلوده شدن اب های زیر زمینی در شهرهای گیلان و منطقه سراوان جلب می کنم.

این نماینده مجلس کلیپی از این شرایط پخش کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا