نقد و تحلیل

مهاجری: آقایان می‌خواهند یک شبه به اقتصاد چین برسند/ هیچ کاری درباره قول انتخاباتی حل مشکل بورس نشده است

محمد مهاجری فعال سیاسی اصولگرا گفت : وعده هایی که از سوی دولت مطرح می شود وعده هایی است که نه پایه علمی دارد و نه بر مبنای واقعیت ها استوار است

چهره سیاسی اصولگرا گفت: اقتصادی که کشور چین پس از سالها به آن رسیده، آقایان می‌خواهند یک شبه به آن دست پیدا کنند. از این رو به تعبیری وعده‌های سرخرمن می دهند و پس از مدتی هیچ اتفاق خاصی رخ نمی دهد، تورم بالا می رود، اشتغال کاهش پیدا می‌کند، تولید افزایش پیدا نمی‌کند، در تولید ناخالص ملی تغییری ایجاد نمی‌شود و در نتیجه دولت با مشکلات جدیدی مواجه می‌شود. محمد مهاجری فعال سیاسی اصولگرا درباره هدفگذاری‌های دولت در لایحه بودجه از جمله رشد 8 درصدی اقتصاد و تورم تک رقمی گفت: آقای رئیسی، خودشان تخصصی در اقتصاد ندارند و قبلا هم گفته اند که یک تیم اقتصادی را به تعبیری “به خط” می کنم (دقیقا همین اصطلاح را استفاده کردند) برای اینکه اقتصاد کشور را سامان بدهم.

مهاجری ادامه داد: اقتصادی که کشور چین پس از سالها به آن رسیده، آقایان می‌خواهند یک شبه به آن دست پیدا کنند. از این رو به تعبیری وعده‌های سرخرمن می دهند و پس از مدتی هیچ اتفاق خاصی رخ نمی دهد، تورم بالا می رود، اشتغال کاهش پیدا می‌کند، تولید افزایش پیدا نمی‌کند، در تولید ناخالص ملی تغییری ایجاد نمی‌شود و در نتیجه دولت با مشکلات جدیدی مواجه می‌شود. او در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: وعده هایی که از سوی دولت مطرح می شود وعده هایی است که نه پایه علمی دارد و نه بر مبنای واقعیت ها استوار است. به عنوان مثال، دولت همان ابتدای کار قول داده بود اولین کاری که انجام می دهد حل مشکل بورس است و آقای رئیسی هم در شعارهای انتخاباتی اش به این مسئله اشاره کرد اما هیچ اتفاقی رخ نداد و هیچ کاری هم انجام نشد.

این چهره سیاسی اصولگرا اشاره کرد: اختلاف شدیدی که بین تیم اقتصادی دولت وجود دارد و هر کسی سهم خودش را گرفته است. تیم بسیار بسیار ناکارآمدی تشکیل شده است و این تیم ناکارآمد روز به روز به اقتصاد کشور ضربات مهلکی را وارد می کند. او افزود: همچنین آقای رییسی گفتند 7 هزار صفحه برنامه برای دولت دارند که حتی یک صفحه از آن 7 هزار صفحه را، کسی تاکنون ندیده است. اینکه سازمان برنامه و دولت می‌گوید رشد 8 درصدی اقتصاد، آقایان یا نمی دانند رشد چیست و یا 8 درصد را نمی دانند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا