اقتصادصنعت و معدن

برق کوپنی‌ می‌شود؟

مصطفی رجبی مشهدی  در خصوص خبرهای منتشر شده مبنی بر کوپنی شدن برق در آینده نزدیک گفت: در واقع کوپنی شدن برق مفهوم خاصی ندارد و به هیچ عنوان این خبرهای منتشر شده در فضای مجازی صحت ندارد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، او ادامه داد: فقط قرار است مشترکانی که پرمصرف هستند، یارانه برق بیشتری را نسبت به کم مصرف‌ها پرداخت کنند به طوری که هر کسی بیشتر مصرف کند باید به طور پلکانی پرداختی بیشتری هم داشته باشد.

سخنگوی صنعت برق کشور تصریح کرد: ظرفیت نصب شده نیروگاه‌های برق ما بیش از دو برابر پیک میانگین در طول سال است. باید به سمتی برویم که با یک درصد کاهش مصرف برق، هزاران میلیارد تومان صرفه جویی کنیم.

رجبی مشهدی تصریح کرد: حدود ۱۳ هزار مگاوات در تولید و مصرف برق ناترازی وجود دارد.

او تصریح کرد: در حال حاضر هیچ بحثی تحت عنوان جیره بندی برق مطرح نیست و فقط در مناطقی که سقف مصرف برق را رعایت نکنند، برخی از محدودیت‌ها اعمال می شود.

سخنگوی صنعت برق کشور تصریح کرد: در دو  هفته اول شهریور ماه با افزایش دما مواجه خواهیم بود و در این شرایط قطعا صنعت برق تحت فشار خواهد بود و در صورتی که کمبود برق داشته باشیم، طبق جدول‌های خاموشی احتمالی برای ساعاتی قطعی برق خواهیم داشت، این در حالی است که با آغاز فصل پاییز با کاهش دما شرایط بهتر خواهد شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا