اقتصادصنعت و معدن

جهت اطلاع: پراید 195 میلیون! / قیمت خودروسازها کاهشی اما در بازار افزایشی است

در چند روز گذشته افزایش قیمت خودرو به شکل ناگهانی اتفاق افتاد، آن هم زمانی که هنوز مهلت مصوبه شورای رقابت برای افزایش قیمت تا پایان آبان ماه به اتمام نرسیده بود.

حتی بعد از این که خودروسازها بین 10 تا 19 درصد خودرو را گران کردند و دستوری دوباره قیمت ها پایین آمد قیمت خودرو نه تنها در بازار کاهش نیافت که حالا کار به جایی رسیده است که محسن بهرامی ارض اقدس، عضو شورای رقابت از پراید 195 میلیون تومانی خبر داده است.

تازه ترین موضع شورای رقابت

بعد از رفت و برگشت افزایش قیمت خودرو توسط خودروسازی ها و چند روزی که شورای رقابت در این مورد سکوت کرده بود حالا به دنبال حفظ جایگاه خود در قیمت گذاری خودرو است. محسن بهرامی ارض اقدس، عضو شورای رقابت به ایسنا گفته: «این که گفته می‌شود شورای رقابت از قیمت‌گذاری حذف شده را قبول نداریم و این‌ها شایعاتی است که مطرح می‌شود، گفته شده که سران سه قوه چنین مصوبه‌ای داشته‌اند در حالی که ما با گذشت چند روز هنوز مصوبه‌ای از سران سه قوه درباره حذف شورای رقابت از قیمت‌گذاری خودرو دریافت نکرده‌ایم. هر مصوبه‌ای در سران سه قوه باید برای اجرا به تایید مقام معظم رهبری برسد که این مصوبه هنوز منتشر نشده است و اگر این طور بود رئیس جمهور مصوبه افزایش قیمت خودرو را لغو نمی‌کرد.» او دلیل گرانی خودرو را اظهار نظرهای مسئولان مربوط دانسته و گفته: «هرگونه اظهار نظر غیر کارشناسی موجب آشفتگی بازار می‌شود. در همین قیمت‌گذاری‌های اخیر با این‌که لغو شد قیمت‌ها به جایگاه اول برنگشته است.»

مقایسه قیمت پراید با بی ام و

افزایش قیمت پراید باعث شد بسیاری از کاربران این خودرو را با قیمت چند خودروی کار کرده خارجی مقایسه کنند که یکی از آن ها بی ام دبلیو مدل 320i ساخت سال 2011 است که در کشور آلمان به قیمت 5 هزار یورو عرضه می شود یعنی حدود هزار و پانصد یورو هم ارزان تر از پراید ما! برخی از کاربران آپشن ها و امکانات این خودرو را با پراید مقایسه کردند و نوشتند حتی 85 درصد از پول این خودروی بی ام دبلیو را با سود یک و نیم درصد به شما وام

می دهند.

واکنش کاربران

کاربران شبکه های اجتماعی هم با قیمت 195 میلیونی پراید شوخی کردند که تعدادی از آن را

می خوانید.

* یعنی کسی هست که این همه پول بده به پراید که داره همین جور آسانسوری بالا میره.

* من از پراید 195 میلیونی انتظار دارم خودش صبح به صبح بره نون بگیره.

* پراید تنها در یک صورت 195 میلیون می ارزه که توی داشبوردش 180 میلیون پول باشه!

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا