جامعهرفاه و تامین اجتماعی

تهران یک میلیون جای پارک کم دارد!

نمی دانم تقصیر آموزش مجازی ست یا دانشگاه های غیر انتفاعی یا چیز دیگری؟!

این روز ها مُد شده است که همه مسئولین شهری مسئله را حل شده فرض می کنند و از انتها برای پاک کردن صورت مسئله آن هم با کارها و بودجه های فوق نجومی تلاش می کنند! عجیب است والله!

اول: خبر برای حفظ امانت در گفتار: تهران یک میلیون جای پارک کم دارد

تهران یک میلیون جای پارک کم دارد !؟ چرا یکی نمی گوید شهر تهران با این همه مشکلات و مخاطرات طبیعی و … پنج میلیون سکنه زیادتر از حد مجاز دارد و برای آن چاره اندیشی نمی کند ؟ همیشه اضافه کردن ساخت و ساز، پارکینگ و غیره که راه حل نیست؟ در برخی موارد اصل موضوع را باید بررسی و کنترل کرد نه نتیجه آن را بصورت مصنوعی برای مدت کوتاهی حذف کرد !

سال دیگر باز همین داستان ادامه خواهد داشت و به تبع همین تصمیم اشتباه در تامین پارکینگ در سال جاری، سال دیگر سه برابر بیشتر باید ساخت؟ تا جایی که بزودی تهران عملا تبدیل به پارکینگ عمومی شده و نه آبی، گازی، برقی و … آن موقع با یک زلزله ویرانگر همه چیز به پایان خواهد رسید.

چند سال پیش شوربختانه بنده از طریق عده ای از دانشگاهیان و فرهیختگان معزز برای شهرداری تهران کاندید شدم. در همان زمان اعلام کردم که نهایت لطف عزیزان است ولی چون من سیاست بلد نیستم و حتی اگر انتخاب شوم، نمی توانم دوام بیاورم.

ولی مواکدا عرض کرده و میکنم تهران باید کوچک شود تا ٦ ملیون نفر حداکثر که قابل مدیریت باشد، روزی خواهد رسید که تهران قابل کنترل نخواهد بود و در صورت بروز زلزله حتمی تهران چیزی باقی نخواهد ماند!

آقایان و خانوم های مسئول عزیز! اگر فردا ویروس جدیدی تهران را تهدید کرد نمی رویم ده میلیون تخت برای بیماران محتمل آماده کنیم ! واکسن را تهیه و ویروس را کنترل می کنیم.

فریبرز ناطقی الهی

* استاد نمونه کشور در مهندسی سازه، زلزله و مدیریت بحران و بنیانگذار مقاوم سازی و مدیریت بحران در ایران

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا