جامعهرفاه و تامین اجتماعی

یکشنبه آینده مدیریت هوشمند کرونا در سراسر کشور اجرا می شود

کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا جزییات طرح مدیریت هوشمند بیماری در بستر سامانه را در قالب اطلاعیه شماره ۲ صادر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، در متن اطلاعیه شماره ۲ کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا آمده است: پیرو اطلاعیه شماره یک برای استحضار و آگاهی مردم عزیز جزئیات طرح مدیریت هوشمند بیماری در بستر سامانه به شرح ذیل اعلام می شود: عنوان طرح “مدیریت هوشمند بیماری کرونا در بستر سامانه امید”.

این طرح با هدف مدیریت، کنترل و نظارت هوشمند بیماری کرونا از طریق تبادل اطلاعات بر خط در بستر سامانه امید به منظور ایجاد تعادل در زندگی روزانه شهروندان و صیانت از سلامت آنان. انجام می شود.
ارکان مدیریت هوشمند عبارتند از: ارکان طرح واکسیناسیون و انجام تست غربالگری و پیوند آنها به زندگی روزانه شهروندان با استفاده از سامانه مدیریت هوشمند بیماری.

براساس این اطلاعیه کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی بخش ­های حاکمیتی، دولتی، عمومی و خصوصی،  دستگاه­های اجرایی موضوع ماده ۲ قانون مدیریت بحران، واحدها و فعالیت های صنفی (تجاری، بازرگانی، خدماتی، تفریحی، رفاهی، تولیدی، صنعتی، کارگاهی، اقتصادی)،  حوزه ­های علمی – تحقیقاتی و آموزشی (دانشگاه­ها و حوزه ­های علمیه)، حوزه­ های فرهنگی واجتماعی(نمازهای جمعه و جماعت، مراسم ­های دینی و ملی و…)  وتردد و حمل نقل (درون شهری، برون شهری، خوروهای شخصی) حوزه­ های مشمول طرح می شوند.

این طرح در سراسر کشور و در ۵ مرحله اجرایی خواهد شد.

دستگاه­های اجرایی،  حمل و نقل درون شهری، واحدها و فعالیت ­های صنفی، حمل و نقل برون شهری و تردد خودروهای شهری، و علمی، تحقیقاتی و آموزشی پنج مرحله اجرای طرح مدیریت هوشمند بیماری در بستر سامانه امید است.

زمان آغاز فاز (مرحله) اول،  روز یکشنبه ۲۱-۹-۱۴۰۰ و حد فاصل زمان فازبندی برای اجرای هر یک از مراحل پنجگانه یک هفته است.

جهت آشنایی و کسب اطلاع از ابعاد طرح، صرفاً اطلاعیه­ های منتشره کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا را از طریق رسانه ها و منابع معتبر دنبال کننند.

رسانه­ ها برابر مفاد اطلاعیه ­ها نسبت به انتشار اخبار اقدام کنند. در اطلاعیه های بعدی جزئیات بیشتری تقدیم خواهد

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا