جامعهرفاه و تامین اجتماعی

پیشنهاد تعطیلی رستوران‌ها و سینماها همزمان با شیوع اومیکرون

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: اکنون رعایت شیوه‌نامه های بهداشتی در کشور به ۴۶ درصد رسیده و با توجه به ورود اومیکرون باید به ۹۰ درصد افزایش یابد.

مسعود مردانی افزود: اومیکرون اکنون در کشور مشاهده شده و این ویروس سه برابر دلتا قدرت انتقال پذیری دارد و می تواند افراد بسیاری را درگیر کند.

وی اظهار داشت: در اومیکرون ۵۰ جهش گزارش شده که ۳۰ جهش آن کلیدی و سرایت پذیری بالایی دارند، به همین خاطر توجه جامعه جهانی را به خود جلب کرده، این ویروس جزو استثنایی ترین سویه ها در دنیا است و میزان ابتلای مردم آفریقای جنوبی به این سویه موجب شده بصورت تصاعدی سرعت انتقال افزایش یابد.

مردانی تاکید کرد: انتشار سریع اومیکرون باعث می شود تا سه هفته دیگر اکثر استان‌ها گرفتار شوند، رعایت شیو ه نامه های بهداشتی و تکمیل واکسیناسیون ضروری است، افرادی که تاکنون واکسن نزده اند، سریع برای دریافت دز اول اقدام کنند و کسانی واکسیناسیون خود را تکمیل نکرده اند، به پایگاه های تجمیع و مراکز مربوطه مراجعه کرده و آن را کامل کنند.

این استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه رعایت شیوه نامه های بهداشتی ضرورت زیادی دارد، ادامه داد: استفاده از ماسک در محیط بیرون از خانه، دوری از دورهمی ها و تجمعات، حفظ فاصله گذاری اجتماعی و شست وشوی مرتب دستها با آب و صابون یا مواد ضدعفونی کننده باید با جدیت رعایت شود.

مردانی تصریح کرد: ستاد ملی مقابله با کرونا پیشنهاد داده همه رستورانها، سینماها، سالن های تئاتر تعطیل و کنسرت ها نیز برگزار نشود زیرا ابتلا به اومیکرون در واکسن زده ها نیز دیده شده و باید همه اقدامات پیشگیری انجام شود.

به گفته وی، کادر بهداشت و درمان بار دیگر تحمل سختی ها را ندارد و اومیکرون و نیز بی توجهی به واکسیناسیون و رعایت شیوه نامه های بهداشتی می تواند ضربه بزرگی به سیستم نظام سلامت وارد کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا