جامعهرفاه و تامین اجتماعی

معاون آموزش وزیر بهداشت: بر دانشجویانی که چند ترم مشروط شدند در آزمون‌های مجازی نمرات بالایی گرفتند، نمی‌توان چشم بست

میزان نوشت: معاون آموزش وزارت بهداشت گفت: صحت امتحانات مجازی در همه جای دنیا زیر سوال است.

ابوالفضل باقری فرد در مورد حضوری شدن امتحانات دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور گفت:ابتدا ذکر این نکته ضروری است که صحت امتحانات مجازی در همه جای دنیا زیر سوال است.

وی با تاکید بر آسیب‌هایی که به واسطه آموزش مجازی بر دانشجویان وارد شده است گفت: دانشجویانی وجود داشتند که به مدت چند ترم مشروط بودند، اما در آزمون‌های مجازی نمرات بالایی را دریافت می‌کردند، ما نمی‌توانیم چشممان را بر این امر ببندیم و بدون سنجش واقعی سطح یادگیری به آموزش ادامه دهیم.
دبیر شورای آموزش پزشکی گفت:شاید در برخی از رشته‌ها بتواند امتحانات مجازی و یا آموزش مجازی کارساز باشد، یا اگر آسیب‌هایی هم از این طریق ایجاد شود آنچنان محسوس نباشد، اما صدمه‌ای که آموزش پزشکی از آموزش و امتحانات مجازی میبیند صدمات جانی در آینده است.

وی افزود: رشته‌های علوم پزشکی به واسطه ارتباط با سلامت مردم نیازمند کیفیت بالای آموزش و صحت سنجی دقیق در امتحانات است و این امر با آموزش و امتحانات حضوری میسر است.

باقری فرد گفت: از این رو در آموزش پزشکی به دلیل ارتباط مستقیم با سلامت شهروندان ما نمی‌توانیم بپذیریم که دانشجویان بدون جدیت کافی در کلاس‌ها یا امتحانات حاضر شوند.

معاون آموزش وزارت بهداشت گفت: تاکید ما در وزارت بهداشت نیز بر این است که تمامی امتحانات دانشگاه‌های علوم پزشکی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت حضوری برگزار شود.

وی تصریح کرد دانشگاه‌ها با توجه به توان و ظرفیت خود باید فضاهای مناسب با حضور دانشجویان برای امتحانات را در نظر بگیرند گاهی شرایط خاص است و با توجه به شرایط خاص نیز باید تصمیم گرفت.

معاون آموزش وزارت بهداشت و دبیر آموزش پزشکی با تاکید بر اینکه دانشجویان علوم پزشکی برای امتحانات حضوری آماده باشند، گفت: با توجه به اینکه دانشجویان ما واکسیناسیون خود را تکمیل کردند از این رو بارعایت دستورالعمل‌ها می‌توانند برای امتحانات در دانشگاه حاضر شوند.

وی در پاسخ به این سوال که با وجود سویه امیکرون آیا تغییری در رویه دانشگاه‌ها برای امتحانات حضوری ایجاد خواهد کرد؟، :گفت با توجه به مصوبات ستاد کرونا در مواقع ضرور تصمیم گیری‌ها نیز تغییر کرده و اعلام خواهد شد، ولی قطعا اگر شرایط شرایط حاد باشد تصمیم گیری‌ها متعاقبا اعلام خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که برخی از دانشجویان اعتقاد دارند که آموزش را مجازی دریافت کرده و نمی‌توانند آماده امتحانات حضوری باشند، گفت: عمده آموزش‌ها در دانشگاه‌های علوم پزشکی به صورت حضوری ارائه شده است ضمن اینکه با وجود آموزش مجازی نیز این ادعا که باید امتحانات مجازی باشد پذیرفته شده نیست.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا