نقد و تحلیل

ادامه ماجرای گاف شب یلدای تلویزیون

حضور هم‌زمان رشید کاکاوند در ویژه‌برنامه زنده شبکه دو و چهار سیما در حالی اتفاق افتاده است که مدیرگروه شبکه چهار می‌گوید آیتم مربوط به حضور این مهمان در شبکه دو زنده نبوده است و کاکاوند خود گفته است از ابتدا قرار بود حضور او در شبکه دو زنده باشد.

خبر اولیه این بود: «رشید کاکاوند، شاعر، داستان‌نویس، ترانه‌سرا و پژوهشگر ادبیات فارسی در شب یلدا (سه شنبه ۳۰ آذر ۱۴۰۰) همزمان در ویژه برنامه های ظاهرا زنده! شبکه دو و شبکه چهار سیما برای این شب، حضور داشته است.»

سند این ادعا تصاویری از حضور کاکاوند در «یلدای دو صفر» که توسط تیم برنامه‌ساز «محاکات» تولید شد و با اجرای منصور ضابطیان روی آنتن شبکه دو رفت و حضور این شاعر شناخته شده در برنامه «هزاره شعر» در کنار سوگل مشایخی، استاد دانشگاه و محقق شعر فارسی و اردشیر رستمی شاعر، بازیگر، نویسنده و کاریکاتوریست در شبکه چهار سیما با دو لباس متفاوت بود.

اتفاقی که مدیر گروه ادب و هنر شبکه چهار را وادار به واکنش کرد تا درباره سوءتفاهم ایجاد شده مربوط به حضور همزمان یک مهمان در دو برنامه زنده توضیحاتی ارائه دهد.

امین نوروزی با انتشار متنی در صفحه شخصی‌اش نوشت:

«ویدئویی از حضور همزمان آقای رشید کاکاوند در برنامه زنده شبکه چهار و دوم سیما در حال چرخیدن و دیده شدن است لذا این توضیح لازم به نظر می‌آید که آقای کاکاوند در استودیو ۱۲ ساختمان تولید به صورت زنده در حال اجرای ویژه‌برنامه شب یلدای «هزاره شعر» بودند ‌و میان‌برنامه تولیدی شبکه دو از قبل ضبط شده بود اما آیتم‌های برنامه ابتدا در ویدئووال با حضور مجری پخش می‌شدند و مجری آن برنامه؛ منصور ضابطیان مثل بخش‌های تولیدی دیگر هیچ صحبتی از زنده‌بودن گفت‌وگو با رشید کاکاوند نکرد و صرفاً در آنتن زنده مقابل ویدیووال قرار داشت. لوگوی زنده طبعاً در چنین ساختاری که مجری در حال تماشای میان‌برنامه در استودیو است، از طرف همکاران پخش جای‌گذاری شده و این امر باعث به‌وجود آمدن چنین سوء تفاهمی شده است.»

اما منتشرشدن بخش دیگری از گفت‌وگوی منصور ضابطیان و رشید کاکاوند توضیحات امین نوروزی را بی‌معنا کرد. جایی که کاکاوند می‌گوید در برنامه زنده شبکه چهار بوده و با تغییر لباس به این‌جا آمده است! تا مشخص شود از ابتدا قرار بوده حضور او در شبکه دو زنده اعلام شود.

ادامه ماجرای گاف شب یلدای تلویزیون
تصاویری از حضور رشید کاکاوند در ویژه‌برنامه شبکه دو سیما (سمت راست) و چهار سیما (سمت چپ) در شب یلدا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا