جامعهرفاه و تامین اجتماعی

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی توسعه ایران‌گردی و جهان‌گردی:رویکرد اقتصاد مقاومتی در ششمین جشنواره صنایع‌دستی و هنرهای سنتی فجر

روح‌الله حسین‌زاده امروز سه‌شنبه ۱۹ بهمن‌ماه ۱۴۰۰ در گفت‌وگو با خبرنگار میراث‌آریا گفت: «معاونت صنایع‌دستی می‌تواند به عنوان مویرگی‌ترین فرآیند کسب و کار در حوزه وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نقش ایفا کند.»

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی توسعه ایران‌گردی و جهان‌گردی افزود: «جشنواره صنایع‌دستی و هنرهای سنتی فجر مجال تجلی جلوه درهم‌تنیده فرهنگ و پیشه بوده و زمینه‌ای است برای به نمایش درآمدن نگاه هنرمندانه و مهارت افرادی که “ساخت” را مشغله خود کرده‌اند و با خلق آثار این روایت را برای دیگران بازگو می‌کنند.»

او تصریح کرد: «صنایع‌دستی باید تا منازل مردم برود و بر روی میز آن‌ها قرار بگیرد، همچنین در ادارات، ساختمان‌ها و صنوف مختلف نیز به‌کار برده شود. در حقیقت صنایع‌دستی باید نه به‌عنوان پیوست بلکه به‌عنوان جزئی از صنعت به حساب بیاید و این یکی از ارزش افزوده‌های صنایع‌دستی است.»

حسین‌زاده بیان کرد: «شرکت مادرتخصصی توسعه ایران‌گردی و جهان‌گردی به‌عنوان بازوی اجرایی معاونت صنایع‌دستی کار جشنواره فجر صنایع‌دستی و هنرهای سنتی را انجام می‌دهد.»

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی توسعه ایران‌گردی و جهان‌گردی از ارسال بیش از ۳۵۰ اثر فاخر صنایع‌دستی به ششمین جشنواره صنایع‌دستی و هنرهای سنتی فجر خبر داد و افزود: «این آثار فاخر از هنرمندان سراسر کشور به دبیرخانه جشنواره ارسال شده و حدود ۱۷۰ اثر منتخب برای نمایش در جشنواره انتخاب شده است.»

او ادامه داد: «در این جشنواره به شش هنرمند برگزیده نشان سرو سیمین ویژه جشنواره فجر صنایع‌دستی و به شش هنرمند برگزیده دیگر دیپلم افتخار اعطا می‌شود. در این دوره همچنین از ۱۴ فرزند ادامه‌دهنده راه پدران و مادران هنرمند و فعال در حوزه صنایع‌دستی و هنرهای سنتی در قالب رویش دوباره سرو تجلیل می‌شوند.»

حسین‌زاده گفت: «صنایع‌دستی ایران فاخر و در دنیا بی‌نظیر است. به دنبال این هستیم تا صنایع‌دستی در خانواده‌ها ادامه پیدا کند و به نسل‌های آینده منتقل شود. باید بر روی موضوعات بازآموزی، تجاری‌سازی و بروزرسانی صنایع‌دستی کار کنیم، این موضوعات می‌تواند در خانواده‌ها به وجود آید.»

معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به عنوان متولی برگزاری و شرکت مادرتخصصی توسعه ایران‌گردی و جهان‌گردی به‌عنوان بازوی اجرایی وزارتخانه مجری برگزاری ششمین جشنواره صنایع‌دستی و هنرهای سنتی فجر است.

مراسم افتتاحیه این نمایشگاه ساعت ۱۵ امروز ۱۹ بهمن‌ماه ۱۴۰۰ و مراسم اختتامیه آن ۲۴ بهمن است. ساعات بازدید از نمایشگاه آثار منتخب در موزه ملی ایران ساعت ۱۰ تا ۱۶ است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا