چندرسانه‌ای

کاخ سفید: از تعامل مستقیم با ایران حمایت می‌کنیم

سخنگوی کاخ سفید با بیان اینکه “تمرکز ما روی حصول توافق با ایران قرار دارد” تصریح کرد: ما از فرصت تعامل مستقیم با ایران حمایت می کنیم.

جن ساکی سخنگوی کاخ سفید در نشست خبری هفتگی خود در پاسخ به سوالی درباره روند مذاکرات رفع تحریم های ایران که باحضور غیرمستقیم آمریکا در وین، پایتخت اتریش در جریان است، گفت: ما هنوز در دور هشتم مذاکرات هستیم. تمرکز ما همچنان روی توافق با ایران قرار دارد، توافقی که به نگرانی های اصلی تمامی طرف ها رسیدگی کند.

بنابر گزارش وب سایت کاخ سفید، وی افزود: همان طور که بارها در گذشته گفته ایم، ما از فرصت تعامل مستقیم با ایران حمایت می کنیم. اما اگر در هفته های پیش رو به توافق نرسیم، ادامه پیشرفت های هسته ای ایران به گونه ای است که بازگشت به برجام را برای ما غیر ممکن می کند.

جن ساکی همچنین گفت: این در حالی است که در برجام برنامه هسته ای ایران محدود شده و تحت نظارت کامل بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی قرار داشت. از زمانی که رئیس جمهور قبلی حضور ما در توافق را کنار گذاشت، ایران نیز برنامه هسته ای اش را سرعت ببخشید و همکاری اش (با آژانس) را کاهش داد. اکنون به همین دلیل است که ما در مذاکرات هستیم.

سخنگوی کاخ سفید در ادامه گفت: ما همچنان در مذاکرات وین تعامل داریم اما رئیس جمهور بایدن از یک تیم خواسته است تا گزینه های دیگر را آماده کنند تا در صورت لزوم آنها را بررسی کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا