اقتصادبانک و بیمه

قالیباف در صحن مجلس: فرآیند واگذاری استقلال و پرسپولیس در حال اقدام است/ نیاز به قانون نداریم

مهر نوشت:رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مسیر واگذاری استقلال و پرسپولیس از طریق بازار بورس در حال طی شدن است و نیازی نیست در این باره مجدد قانونگذاری کنیم.

حجت الاسلام سید کاظم موسوی در جلسه علنی امروز (سه شنبه ۳ اسفندماه) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ درباره واگذاری باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس گفت: دولت برای واگذاری سهام باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس باید به گونه‌ای اقدام کند که سهام این دو باشگاه به هوادارانشان واگذار شود.

وی افزود: اگر سازمان خصوصی سازی سهام استقلال و پرسپولیس را از طریق بازار بورس به یک یا دو نفر واگذار کند از آنجایی که ممکن است اهلیت آن افراد در واگذاری مورد توجه قرار نگیرد، ممکن است واگذاری سرخ آبی‌ها با شکست مواجه شود.

نماینده مردم اردبیل مجلس شورای اسلامی، گفت: پیشنهاد بنده این است که در لایحه بودجه سال آینده گنجانده شود که ۵۱ درصد از سهام این دو باشگاه به هواداران واقعی آنها واگذار شود. اگر این اتفاق بیفتد، قطعاً اهلیت و صلاحیت افراد که سهام به آنان واگذار می‌شود، رعایت خواهد شد و از هر گونه فساد و رانت هم جلوگیری می‌شود.

موسوی متذکر شد: ما کارخانه‌های زیادی را واگذار کردیم و دیدیم این واگذاری‌ها با شکست مواجه شدند. اگر در واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس هم مشکلاتی ایجاد شود، هواداران این دو باشگاه متضرر می‌شوند و مشکلات فرهنگی و اجتماعی زیادی ایجاد می‌شود.

محمد باقر قالیباف در پاسخ به پیشنهاد این نماینده، گفت: بر این اساس قانون بودجه سال ۱۴۰۰ سازمان خصوصی سازی باید سهام باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس را از طریق بازار بورس واگذار کند.

وی تأکید کرد: در حال حاضر فرآیند خصوصی سازی باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس از طریق سازمان خصوصی سازی و در بستر بازار بورس در حال اقدام است و نیازی نیست که ما مجدداً در این باره قانون گذاری کنیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا