اقتصادبانک و بیمه

شوک ناگهانی به قیمت سکه/ رفتار سکه‌بازان در بازار تغییر کرد

اقتصادنیوز نوشت: قیمت اونس طلا دیروز مرز ۱۹۰۰ دلار را از دست داد. معامله گران تصور نمی کردند که قیمت اونس طلا بار دیگر به به زیر مرز ۱۹۰۰ دلار ریزش کند. بنابراین خریدارن بازار سکه با یه شوک نزولی روبرو شدند.

بازار طلا روز پنجشنبه گذشته با حمله روسیه به اوکراین روبرو شد و قیمت طلای جهانی به یکباره تا بالای مرز ۱۹۷۰ دلار بالا رفت. همین جهش یکباره طلای جهانی عاملی برای افزایش قیمت سکه در داخل ایران شد. قیمت سکه روز پنجشنبه توانست از کانال ۱۲ میلیون تومان عبور کند و در انتهای روز بر روی ۱۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان قرار بگیرد.

شوک ناگهانی طلا جهانی به بازار سکه

قیمت اونس طلا دیروز مرز ۱۹۰۰ دلار را از دست داد. معامله گران تصور نمی کردند که قیمت اونس طلا بار دیگر به به زیر مرز ۱۹۰۰ دلار ریزش کند. بنابراین خریدارن بازار سکه با یک شوک نزولی روبرو شدند. آنها در آخرین روز هفته با خبر حمله روسیه به اوکراین در موقعیت خرید قرار گرفته بودند. اما روز گذشته با کاهش قیمت اونس طلا ، قیمت سکه هم در مقطعی زیر مرز ۱۲میلیون تومان معامله شد. سکه‌بازان به صعود دلار امیدوارند به عقیده آنها در صورتی که نرخ دلار امروز صعودی شود. همین عامل می تواند جلوی بخشی از ضرر های آنها بگیرد.

اما در معاملات پشت خطی شب گذشته معامله گران قیمت سکه را برای امروز ۷ اسفند ۱۴۰۰ چگونه پیش بینی کرده اند؟

قیمت سکه در معاملات پشت خط

قیمت سکه در معاملات پشت خطی دیشب با ۱۲ میلیون و ۱۵ هزار تومان معامله شد؛ این قیمت نسبت به معاملات پشت خطی چهارشنبه شب ۸۵ هزار تومان گران شده بود. .قیمت سکه در معاملات پشت خطی چهارشنبه شب گذشته بر روی ۱۱ میلیون و ۹۳۰ هزار تومان قرار داشت.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا