چندرسانه‌ای

جزئیات جلسه فوق‌العاده کمیسیون امنیت درباره برجام / چند تحریم مورد اختلاف باقی مانده؟

ایلنا نوشت: سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی از جزئیات جلسه فوق‎‌العاده این کمیسیون برای بررسی روند مذاکرات وین بر اساس قانون مصوب مجلس خبر داد.

محمود عباس‌زاده مشکینی، درباره جلسه روز گذشته کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس شورای که به صورت فوق العاده برگزار شد، گفت: روز گذشته اعضای کمیسیون امنیت برای تشریک مساعی برخی از موضوعات از آخرین اخبار و تحولات مذاکرات برجامی یک جلسه فوق‌العاده برگزار کردند.

وی درپاسخ به سوالی مبنی بر این‌که آیا به جز نمایندگان از تیم مذاکره‌کننده و یا سایر نهادهای دیگر حضور داشتند، اظهار داشت: خیر، خود اعضای کمیسیون در جلسه حضور داشتند و درباره آخرین تحولات مذاکرات وین به تبادل نظر و گفت‌وگو پرداختند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اعضای کمیسیون همچنین میزان رعایت قانون مصوب مجلس «اقدام راهبردی در برابر تحریم‌ها» را در روند مذاکرات و توافق  مورد بررسی قرار دادند.

وی خاطرنشان کرد: در روند مذاکرات تفاهم‌های صورت گرفته، نظرات طرفین در بحث تحریم‌هایی مانند فروش نفت، تبادل مالی، کشتیرانی و غیره به یکدیگر نزدیک شده است و در واقع در بیشتر موارد جمهوری اسلامی ایران با گروه ۱+۴ به نقطه مشترک و توافق به صورت شفاهی رسیده اما ۶ الی ۷ مورد از تحریم‌ها باقی مانده که برای کشورمان مهم است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا