نقد و تحلیل

روسوفیل های وطنی باید بدانند که روسیه هم اگر زیر میز بزند فرقی با امریکا ندارد

روزنامه جمهوری اسلامی با اشاره به فرصت طلبی های روسیه نوشت: نه ترکمنچای را از یاد برده‌ایم، نه گلستان را و نه دوران دفاع مقدس را که شوروی همه جوره عراق را تجهیز می‌کرد. اما در گذشته نماندیم و با روسیه بالاترین تعامل‌ها را داریم اما اجازه نمی‌دهیم برجام را به گرو بردارد و برای منافع خود و رها شدن از مخمصه‌ای که در اوکراین یقه‌اش را گرفته است زیر میز مذاکرات رفع تحریم‌های ایران، بزند.

همچنان که جلوی زیاده خواهی آمریکا هم می‌ایستیم. برای ما فرق نمی‌کند چه کسی پا در حریم ما می‌گذارد، ما از حریم خود هوشمندانه دفاع می‌کنیم.
قطعاً تیم مذاکره‌کننده و مسئولان سیاست خارجی ما باید جواب پلتیکِ بازی به هم زن دقیقه 90 روس‌ها را بدهند. آن‌ها هم باید بدانند ایران بزرگ‌تر از آن است که به چشمِ، برگ بازی به آن نگاه شود. بازیگری است که شأن و جایگاه خود را دارد. با ایران باید به احترام و تعامل سازنده رفتار کرد. این را به همه طرف‌ها باید مدام یادآور شد که «هیچ‌وقت یک ایرانی را تهدید نکنند» و هیچ وقت برای برهم زدن بازیی که یک طرفش ایران است، پایشان را بلند نکنند.

بدانند همه که ما با کسی عهد اخوت نبسته‌ایم. روس‌ها هم زیر میز بزنند برای ما با آمریکایی‌ها هیچ فرقی نخواهند داشت. این را روسوفیل‌های وطنی هم حتماً تاکنون متوجه شده‌اند. وقتی رفتار آنان فرقی نداشته باشد، تقابل ما هم تفاوتی نخواهد داشت.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا