چندرسانه‌ای

بایدن کمک‌های جدید به اوکراین را اعلام کرد

ایرنا نوشت: جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد با استفاده از اختیاراتش یک کمک امنیتی جدید به ارزش ۸۰۰ میلیون دلار به اوکراین اختصاص می دهد و به این ترتیب کمک های امنیتی جدید واشنگتن به اوکراین در یک هفته گذشته به یک میلیارد دلار می رسد.

رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه به وقت محلی در سخنانی افزود: این بسته های امنیتی به صورت مستقیم از وزارت دفاع آمریکا به ارتش اوکراین منتقل می شود تا به آنها در مبارزه با این تهاجم کمک کند.
بایدن توضیح داد: این بسته جدید به تنهایی کمک بی‌سابقه‌ای به اوکراین ارائه می‌کند و شامل ۸۰۰ سامانه ضد هوایی برای اطمینان از توانایی ارتش اوکراین در توقف جنگنده ها و بالگردهای مهاجم به مردم اوکراین می شود.

بایدن ادامه داد: جهان در حمایت ما از اوکراین و عزم ما برای تحمیل هزینه سنگین بر ( رئیس جمهوری روسیه) متحد است.

رییس جمهوری آمریکا همچنین متعهد به ادامه تحریم ها علیه روسیه شد و گفت: ما با کمک مالی مستقیم از اقتصاد اوکراین حمایت خواهیم کرد. ما همراه با متحدان و شرکای خود، فشار را بر اقتصاد در حال فروپاشی پوتین ادامه خواهیم داد و او را در صحنه جهانی منزوی خواهیم ساخت و در همین حال دست اوکراینی‌ها در میدان نبرد و میز مذاکره تقویت خواهیم کرد.

بایدن همچنین گفت که واشنگتن سلاح های ضد هوایی، ضد زرهی و پهپادهای بیشتری را برای کمک به دفاع از اوکراین در برابر روسیه ارسال می کند.

رئیس جمهوری آمریکا در توضیح بسته کمک امنیتی جدید این کشور به اوکراین اظهار داشت به درخواست ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین، ما به اوکراین کمک می‌کنیم تا سامانه‌ها و مهمات ضد هوایی با بردی طولانی به دست آورد.

وی افزود بسته کمکی جدید همچنین شامل ۹ هزار تسلیحات ضد زرهی است. این موشک‌های قابل حمل هستند و بر روی شانه قرار گرفته و با دقت بالا تانک‌های مهاجم و خودروهای زرهی را هدف قرار می دهند. این بسته همچنین شامل ۷ هزار سلاح کوچک، مسلسل، تفنگ ساچمه‌ای، نارنجک‌انداز برای تجهیز اوکراینی‌ها از جمله زنان و مردان غیر نظامی جهت دفاع از شهرهای خود می باشد.

به گزارش ایرنا، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه روز ۲۱ فوریه (دوم اسفند) با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو، استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوگانتسک را در منطقه دونباس به رسمیت شناخت.

وی سه روز پس از آن نیز پنجشنبه گذشته (۵ اسفند) آغاز «عملیات نظامی ویژه» علیه اوکراین را اعلام کرد و روابط پرتنش مسکو- کی‌یف به رویارویی نظامی تغییر وضعیت داد. جنگ در اوکراین و واکنش های بین المللی به آن همچنان ادامه دارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا