چندرسانه‌ای

نیویورک پست از توطئه‌ای برای ترور و سرنگونی پوتین خبر داد

نیویورک پست به نقل از یک مقام اطلاعاتی اوکراین نوشته است که عده ای از نخبگان ذی نفوذ در روسیه به دنبال سرنگونی پوتین از قدرت هستند.

 به گزارش  وب سایت نیویورک پست یک مقام اطلاعاتی اوکراین مدعی شده است که گروهی از نخبگان روسیه ظاهراً برای سرنگونی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و “بازیابی روابط اقتصادی” با غرب، در حال توطئه هستند.

رئیس اداره اطلاعات وزارت دفاع اوکراین روز یکشنبه در پست فیس بوک خود نوشت: “مسمومیت، بیماری ناگهانی، تصادف – نخبگان روسیه در حال بررسی روش هایی برای برکناری پوتین هستند.”

این مقام مسئول اوکراینی مدعی شد که گروهی از “افراد با نفوذ” در روسیه تشکیل شده است که می خواهند “پوتین را در اسرع وقت از قدرت برکنار کنند و روابط اقتصادی با غرب را که در جنگ اوکراین نابود شده بود، بازگردانند.”

این اطلاعات مدعی است که این گروه قبلاً به الکساندر بورتنیکوف، مدیر سرویس امنیت فدرال روسیه و یکی از اعضای حلقه نزدیک پوتین، به عنوان جانشین رئیس جمهور چشم دوخته است.

به گفته او پس از آن که پوتین، بورتنیکوف را به دلیل “اشتباه محاسباتی مرگبار” در خصوص پر هزینه شدن حمله به اوکراین مقصر دانست، بین آنها درگیری شدیدی رخ داده است. “بورتنیکوف و بخش او مسئول تجزیه و تحلیل خلق و خوی جمعیت اوکراین و ظرفیت ارتش اوکراین بودند.”

این مقام مسئول اوکراینی مدعی شده است که این اطلاعات را از منابع داخل روسیه به دست آورده است و آنها تاکید کرده اند که “گزینه ها و روش های مختلفی را برای برکناری پوتین از قدرت در نظر دارند” از جمله یک ترور احتمالی.

نیویورک پست در ادامه تحلیل خود از وضعیت روسیه را ارائه داده و نوشته است الیگارش های با نفوذ روسی نیز که کشورهای غربی اموال و دارایی های آنها را در سرتاسر جهان، مصادره کرده اند به شدت از وضعیت ناراضی هستند و بسیاری از آنها مجبورند یا به سرزمین مادری یا کشورهای نزدیک تری از لحاظ روابط فرار کنند.

سناتور آمریکایی لیندسی گراهام (R-SC) در اوایل این ماه پس از آن که او از درون خواستار ترور پوتین شد، مورد سرزنش قرار گرفت.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا