اقتصادبانک و بیمه

واکنش طلا به یک تصمیم/ سقوط سنگین قیمت طلا نزدیک است؟

اقتصادنیوز نوشت: طلا به شدت به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو حساس است زیرا با افزایش نرخ بهره هزینه فرصت نگهداری طلا افزایش پیدا می کند و سطح تقاضا در این بازار کاهشی می شود.

در حالی که روز دوشنبه طلا افزایش قیمت را به ثبت رسانده بود، امروز مجددا قیمت طلا کاهشی شد. با این وجود طلا همچنان توانسته است تا قیمت خود را در کانال 1900 دلاری حفظ کند.

نوسان محدود قیمت طلا

به گزارش اکوایران، طلا در روزی که گذشت نسبت به روزهای هفته گذشته نوسان زیادی نداشت و مجموعا در حدود 3 دلار نوسان کرد. قیمت هر اونس فلز زرد تا ساعت 22:30 دقیقه به وقت تهران در حوالی مرز 1920 دلار در حال نوسان بود.

دلیل اصلی کاهش قیمت طلا در روز سه شنبه صحبت های جرومی پاول رییس فدرال رزرو درباره چشم انداز اقدامات بانک مرکزی آمریکا در ادامه سال بود.

سیگنال انقباضی به بازار طلا

جرومی پاول در این باره سیگنال انقباضی را به بازارها مخابره کرد؛ موضوعی که به هیچ وجه به سود قیمت طلا نخواهد بود. طلا به شدت به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو حساس است زیرا با افزایش نرخ بهره هزینه فرصت نگهداری طلا افزایش پیدا می کند و سطح تقاضا در این بازار کاهشی می شود.

پیش بینی آینده قیمت طلا

این موضوع که احتمال دارد که بانک مرکزی آمریکا در نوبت بعدی به جای 25 صدم درصد نیم درصد نرخ بهره را افزیش دهد سیگنالی به شدت انقباضی محسوب می شود که می تواند در آینده قیمت طلا بیش از پیش کاهش دهد.

سقوط سنگین طلا نزدیک است؟

تحلیل گران بر این باورند که در صورتی که فدرال رزرو دست به افزایش نیم درصدی نرخ بهره بزند، قیمت طلا پتانسیل سقوط 50 دلاری را دارد. البته این موضوع را نیز نباید فراموش کرد که جنگ میان اوکراین و روسیه همچنان مانند یک حمایت محکم از قیمت طلا پشتیبانی می کند.

گمانه زنی درباره افزایش نیم درصدی نرخ بهره پس از صحبت های پاول افزایش پیدا کرده است. سکان دار فدرال رزرو روز سه شنبه در سخنانی گفت سیاست گذاران باید در برابر تورم فزاینده کنونی آمریکا پاسخی سریع و موثر بدهند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا