اقتصادبانک و بیمه

پیش‌بینی قیمت طلا پس از آتش‌بس روسیه و اوکراین/ فرصت خرید طلا رسید؟

اقتصادنیوز نوشت: پیش‌بینی وال استریت نسبت به طلا نزولی شد. با توجه به تمرکز بازارها بر مذاکرات آتش بس روسیه و اوکراین و همچنین سیاست‌های فدرال رزرو به نظر می‌رسد که پیش‌بینی‌ها درباره قیمت اونس طلا در بازارهای جهانی حدود مرز ۱۹۰۰ دلار خواهد بود.

به گفته برخی از تحلیلگران بازار که حرکت نزولی جدید در بازار پیش بینی ‌می‌کنند، پیشرفت احتمالی در مذاکرات آتش بس بین روسیه و اوکراین می تواند روند قیمت طلا در هفته آینده را کاهشی کند.

آخرین نتایج حاصل از نظرسنجی هفتگی Kitco News Gold نشان می دهد که اکثر تحلیلگران وال استریت روند قیمیت طلا در هفته آتی را نزولی ارزیاب می‌کنند. در همین حال، اگرچه سرمایه‌گذاران خرد همچنان در کوتاه‌مدت نسبت به طلا خوش‌بین هستند، اما میزان خوش‌بینی آنها درباره بازار طلا نسبت به هفته قبل به شدت کاهش یافته است.

در حالی که تحلیلگران پیش‌بینی کاهش قیمت طلا در هفته را کردند، بسیاری خاطرنشان می کنند که بازار در یک الگوی تثبیت جدید با حمایت اولیه بین ۱۸۸۰ تا ۱۹۰۰ دلار گرفتار شده است.

شان لوسک، یکی از مدیران هجینگ تجاری با والش تریدینگ، در این باره تاکید کردکه اگرچه طلا برای یافتن حرکت صعودی جدید تلاش می کند. او همچنان قیمت های پایین تر را یک فرصت خرید بلندمدت می داند.

لوسک همچنین گفت: سرمایه گذاران باید هر افت زیر ۱۹۰۰ دلار را به عنوان یک فرصت خرید ببینند.

این هفته، ۱۸ تحلیلگر وال استریت در نظرسنجی طلای کیتکو نیوز شرکت کردند. از میان شرکت کنندگان، پنج تحلیلگر، معادل ۲۸ درصد، روند هفته آتی بازار صعودی، ۱۰ تحلیلگر معادل ۵۶ درصد بازارطلا در هفته آینده را نزولی پیش‌بینی کردند. سه تحلیلگر هم بازار هفته را دارای نوسان بسیار محدود ارزیابی کردند.

در همین حال، ۶۰۴ رای در یک نظرسنجی آنلاین خرده فروش‌ها به صندوق انداخته شد. از این تعداد، ۳۳۶ نفر یا ۵۶ درصد قیمت طلا در هفته آتی را افزایشی دانسته‌اند. ۱۷۰ نفر اما معتقد به روند نزولی برای طلا در زمان مذکور هستند. ۱۶ درصد هم نوسان قابل ملاحظه‌ای را در این زمینه ارزیابی نمی‌کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا