چندرسانه‌ای

بیادی: از جیب مردم برای ماندگاری خودمان در پست‌های مدیریتی استفاده نکنیم

ایلنا نوشت:یک فعال سیاسی اصولگرا گفت:‌ تغییرات کابینه باید به طور ویژه در حلقه دوم مدیریتی آقای رئیسی انجام شود و در وزارت‌خانه‌های صمت، کشاورزی، کار و نیرو نظارت بیشتری داشته باشند؛ چراکه ضرورت تغییرات در این وزارتخانه‌ها بیشتر احساس می‌شود.

حسن بیادی دبیرکل جمعیت آبادگران جوان ایران اسلامی ، در پاسخ به این سوال که آیا کابینه دولت سیزدهم تا به امروز عملکرد موفقی داشته است یا خیر و فکر می‌کنید تغییراتی در این زمینه نیاز است، گفت: دولت آقای رئیسی در بخشی از زمینه‌ها خیلی موفق بوده و از بیان مسائلی که برای گول زدن مردم و بی‌خود سر زبان‌ها افتادن بود و مشکلاتی را ایجاد می‌کرد، صرف‌نظر کرده است. اما تاکید می‌کنم، تغییرات در کابینه و به طور ویژه در حلقه دوم مدیریتی ایشان باید صورت بگیرد.

وی در پاسخ به این سوال که در چه جاهایی باید این تغییرات صورت بگیرد، گفت: چون نمی‌خواهم به طور خاص وارد این موضوع شوم، بطور کلی بیان کردم. فلذا این تغییرات در لایه‌های دوم نیاز بیشتری نسبت به سطح وزیران دارد و در سطح وزیران احتمالا این تغییرات باید خیلی کم و محدود باشد.

بیادی در پاسخ به این سوال که نقطه قوت کابینه آقای رئیسی را در کجا می‌بینید، گفت: نقطه قوت کابینه آقای رئیسی در این است که مردم قبول کرده‌اند ایشان در حال خدمت به عنوان یک دولت مردمی است. توانسته آرامش عمومی را برقرار و جار و جنجال‌ کاذب که درباره برجام، ارز و برخی مسائل دیگر اجتماعی وجود داشت را از بین ببرد.

نکته دوم آنکه آقای رئیسی انتقادی از عملکرد دولت‌های قبل نکرد و از تجارب دولت‌های پیشین استفاده کرد و تا امروز کسی را تخریب نکرده است. هر چه را که دولت وی انجام می‌دهد، پاسخگوی اعمال خودشان است و اشتباه اعمال خود را به گردن دیگری نمی‌اندازند به هر حال همه باید کمک کنیم تا ایشان موفق شود. اگر به آقای رئیسی و دولت مستقر کمک کنیم، به نفع همه است و اینکه دائما انتقادات بی‌ربط، غیرواقعی و بدون نظر کارشناسی انجام دهیم و باعث ناامیدی مردم شویم کار درستی نیست.

وی تاکید کرد: اما به طور جدی اعتقاد دارم باید در سطح دوم حلقه مدیریتی دولت به ویژه در بخش‌های صمت، کشاورزی، وزارت کار و رفاه اجتماعی و دارایی و نیرو بیشتر نظارت کنند و ضرورت تغییرات در این وزارتخانه‌ها بیشتر احساس می‌شود و باید توجه داشت که نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی هم به این نتیجه رسیده‌اند که باید تغییرات مدیریتی صورت بگیرد.

بیادی در پاسخ به این سوال که آیا مجلس وزرای دولت را استیضاح می‌کند یا خیر گفت: احتمالا خیلی کم و شاید در حد یک یا دو نفر باشد.

دبیرکل جمعیت آبادگران جوان ایران اسلامی گفت: ما باید آینده‌نگر باشیم و تضمین آینده‌نگری هم رعایت حقوق شهروندی مردم است. ما نباید از جیب مردم برای ماندگاری خودمان بر سر پست‌های مدیریتی برنامه درست کنیم. دولت این مطلب را باید خوب درک کند که گرانی‌های افسار گسیخته، مردم را تحت فشار قرار داده است و بالا رفتن بی‌رویه قیمت‌ها به ویژه آب، برق، تلفن و گاز و مالیات‌های خلق‌الساعه که به مردم و بخش تجارت و صنعت تحمیل می‌شود مردم را عاصی کرده است. همچنین مسائلی که می‌گویند ما برای اقشار ضعیف و آسیب‌پذیر امتیازات ویژه‌ای در نظر گرفتیم، همه این حرف‌ها شوخی است و این کار اصلا تاثیرگذار نبوده و مردم از این بخش ناراضی هستند. چنانچه خوب دقت کنید قیمت کالا هم مثل قیمت ارز ساعتی جا به جا می‌شود و به همین دلیل این موضوعات شایسته دولت فعلی نیست و باید حتما تغییرات جدی بالاخص در لایه دوم مدیریتی دولت در سطح معاونان و روسای سازمان‌ها انجام شود و دیگر آنکه اگر توافق در معاهده برجام برای جامعه گشایشی نداشته باشد، حتما با واکنش عمومی مردم مواجه خواهد شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا