چندرسانه‌ای

انگلیس: روسیه از خسارات جنگ رنج می‌برد!

ایرنا نوشت: وزارت دفاع انگلیس در تازه‌ترین ارزیابی خود از تحولات اوکراین مدعی شد که روسیه همچنان از خسارات ناشی از اوایل جنگ رنج می برد.

وزارت دفاع انگلیس روز جمعه با صدور بیانیه‌ای ادعا کرد: تصمیم ولادیمیر پوتین برای محاصره کارخانه فولاد آزووستال احتمالاً نشان دهنده تمایل او برای مهار مقاومت اوکراین در ماریوپل و آزاد کردن نیروهای روسیه برای استقرار در سایر نقاط در شرق اوکراین است.

این بیانیه می‌افزاید: حمله زمینی روسیه به این کارخانه احتمالاً منجر به تلفات قابل توجه نیروهای روس و کاهش بیشتر اثربخشی رزمی آنها خواهد شد.

وزارت دفاع انگلیس در ادامه ادعا کرد: در شرق دونباس، گلوله باران و نبرد سنگین ادامه دارد و روسیه به دنبال پیشروی بیشتر به سمت شهرک‌هایی از جمله کراسنی لیمان، بوهاییکوا، باروینکووه، لیمان و پوپاسنا به عنوان بخشی از برنامه‌های خود در این منطقه است.

بر اساس ارزیابی ادعایی وزارت دفاع انگلیس، علیرغم تمرکز مجدد روسیه، آنها همچنان از خسارات متحمل شده در اوایل جنگ رنج می برند. آن‌ها به منظور تلاش برای بازسازی نیروهای فرسوده خود، به انتقال تجهیزات غیرقابل استفاده برای تعمیر به روسیه متوسل شده اند.

نزدیک به دو ماه از آغاز عملیات ویژه روسیه در اوکراین می‌گذرد؛ سیل واکنش‌های جهانی به این رویداد همچنان ادامه دارد و فشارهای دیپلماتیک و تهدیدها و تحریم‌های بین‌المللی علیه روسیه در حال افزایش است.

تنش‌های مرزی میان روسیه و اوکراین به تازگی به دنبال افزایش تحرکات نظامی مسکو در حالی با فشار و نفوذ غرب تشدید شده که کاخ کرملین بارها اعلام کرده است که این فعالیت‌ها در مسیر تامین امنیت ملی روسیه و در خاک این کشور بوده و تهدیدی برای هیچ کشوری محسوب نمی‌شود.

اما غرب به سرکردگی آمریکا از این فرصت استفاده کرده و شدیدترین فشارها و تبلیغات روانی را علیه روسیه به راه انداخته است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا