جامعهرفاه و تامین اجتماعی

زاکانی: پس از ۵۰ سال بهشت زهرا ۲۴ ساعته شد

مهر نوشت: شهردار تهران گفت: امسال بعد از ۵۰ سال از تاریخ تأسیس بهشت زهرا قرار بر این شد تا بهشت زهرا ۲۴ ساعته شود.

علیرضا زاکانی شهردار تهران در شصتمین جلسه شورای شهر تهران ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت حضرت علی علیه السلام اظهار کرد: امسال بعد از ۵۰ سال از تاریخ تأسیس بهشت زهرا قرار بر این شد تا بهشت زهرا ۲۴ ساعته شود.

وی ادامه داد: این مقدمه سبب شد تا در لیالی قدر بهشت زهرا مورد توجه بیشتر قرار گیرد و شب ۲۱ تاریخی بود و تمامی طیف‌های مردم به بهشت زهرا آمده بودند و این حاکی از آن است که باید دقت بیشتری داشته باشیم.

زاکانی گفت: ما مدیریت مشارکتی را دنبال کردیم و برای تحقق مدیریت مشارکتی قرارگاه‌های اجتماعی، سلامت و مشارکت با همکاری دستگاه‌های مختلف راه اندازی شد.

شهرداری تهران گفت: همچنین به دنبال تشکیل قرارگاه جمعیت هستیم تا امکان خدمت به خانوارها را فراهم کنیم.

وی با اشاره به تفاهم نامه‌های به امضا رسیده با دستگاه‌های مختلف گفت: قرار بر این شد تا با توجه به تکالیف دستگاه‌ها و وظایف شهرداری بستری جدی برای ارائه خدمات ایجاد کنیم.

زاکانی با بیان اینکه برهم انباشتگی مشکلات تهران سبب شده تا یک دستگاه نتواند آن را به تنهایی حل کند گفت: تفاهم نامه‌ها امکانی را برای ما ایجاد کرده تا ظرفیت‌های بیشتری را برای تهران ایجاد کنیم و بر همین اساس کارشناسی ابعاد مختلف برای تنظیم تفاهم نامه آغاز شد تا ریلی در شهرداری ایجاد شود.

شهردار تهران گفت: تفاهم نامه با وزارت راه افق جدیدی را برای ما ایجاد کرد تا نوسازی شهر تهران و توسعه دقیق بافت راکد شهر ایجاد کنیم و بتوانیم به سمت بازار ساخت و ساز در جهت رفع نیازها و ایجاد مسکن استطاعت پذیر حرکت کنیم.

زاکانی با اشاره به تفاهم نامه با وزارت نفت گفت: در این تفاهم نامه چارچوبی دنبال شد تا ما به ازای آن کاهش مصرف سوخت و آلاینده‌ها مورد توجه باشد و در همین راستا توسعه اتوبوس برقی و تاکسی‌های هیبریدی سبب می‌شود که از آلودگی هوای تهران بکاهیم.

وی گفت: توسعه فناوری‌های دانش بنیان حوزه انرژی نیز یکی دیگر از اهداف این تفاهم نامه بود.

شهردار تهران گفت: به ازای توسعه زیر ساخت شهری و کاهش مصرف سوخت بتوانیم از تسهیلات مختلف استفاده کنیم تا با کاهش سفرها از منافع کاهش مصرف سوخت از طریق کمک دولت بهره ببریم

وی با اشاره به تفاهم نامه با وزارت نیرو گفت: یک سطر آن ناظر بر انرژی برق است و فرصت جدیدی برای شهر تهران خلق شد تا روشنایی شهر تهران افزایش یابد و ۲۰۰ مگاوات کاهش مصرف برق داشته باشیم.

زاکانی ادامه داد: موضوع دیگر استفاده بهینه در ساختمان‌های تهران بود و قرار بر این شد تا کاهش مصرف برق از ساختمان‌های شهرداری آغاز شود.

شهرداری تهران با اشاره به ایستگاه‌های تغذیه ماشین‌ها و موتورهای برقی گفت: قرار بر این شد تا وزارت نیرو و وزارت نفت به تکالیف خود عمل کنند و توسعه ایستگاه‌های شارژ مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی درباره جمع آوری آب‌های سطحی و فاضلاب شهری تهران گفت: منطقه ۲۲ نسبت به سایر مناطق عقب افتادگی جدی دارد و بر همین اساس قرار بر این شد تا چهار ایستگاه در اختیار وزارت نیرو قرار گیرد که ۱ ایستگاه تحویل داده شده است و با این کار غرب شهر تهران نجات میاید.

زاکانی ادامه داد: میزان آب مصرفی برای فضای سبز تهران نیز موضوع دیگر بود و بنا شد تا با ایجاد زمینه‌های لازم از طریق بازچرخانی آب خود را از پساب فاضلاب داشته باشیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا