چندرسانه‌ای

فعال سیاسی اصولگرا : رئیسی اول از همه اطرافیانش را پالایش کند/با توصیه عمه و خاله ، نمی‌شود کشور اداره کرد

نامه نیوز نوشت: کوشکی گفت: مجلس کنونی، مجلس خسته‌ای است، حال و حوصله هیچ کاری ندارد و واقعا ناوان است. بسیار بعید است که حتی همین‌هایی که ادعای استیضاح‌کردن وزرا را مطرح می‌کنند، حوصله و جسارت این کار را داشته باشند.

چندوقتی است که زمزمه‌هایی از احتمال استیضاح برخی وزرای دولت به گوش می‌رسد؛ دولتی که نزدیک به یک سال می‌شود کارش را آغاز کرده است اما به گفته بسیاری از کارشاسان هنوز در ساماندهی اوضاع اقتصادی آن‌طور که باید موفق نبوده است.

محمدصادق کوشکی، فعال و تحلیلگر مسائل سیاسی، درباره احتمال استیضاح وزرا توسط نمایندگان مجلس گفت: «وقتی مجلس یازدهم روی کار آمد دولت آقای روحانی مشغول به کار بود. این مجلس حتی زیربار رأی عدم کفایت سیاسی به آقای روحانی هم نرفت چه رسد به آقای رئیسی و اینکه اخیرا یک نماینده مجلس سخن از طرح عدم کفایت رئیس‌جمهور زده، صرفا برای مطرح‌کردن نام خود بوده است و این موضوع اصلا جای بحث ندارد اما درباره احتمال استیضاح وزرای دولت باید گفت که مجلس از باب وظیفه نظارتی خود می‌تواند وزرا را استیضاح کند اما من سوال می‌کنم که چرا همین نمایندگان که اکنون در تب و تاب استیضاح به سر می‌برند، زمانی که رأی اعتماد به وزرای آقای رئیسی می‌دادند، یک بار هم نگفتند که این افراد از شایستگی لازم برخوردارند یا خیر. چرا آن زمان دقت نکردند و رأی‌های فله‌ای می‌دادند؟ چرا به نقد کارشناسان گوش ندادند؟ حالا بعد از نه ماه یاد استیضاح وزرا افتاده‌اند؟ این شیوه واقعا مردم را نسبت به مسئولان بی‌اعتماد می‌کند».

او ادامه داد: «مجلس کنونی، مجلس خسته‌ای است، حال و حوصله هیچ کاری ندارد و واقعا ناوان است. بسیار بعید است که حتی همین‌هایی که ادعای استیضاح‌کردن وزرا را مطرح می‌کنند، حوصله و جسارت این کار را داشته باشند».

این فعال سیاسی همچنین بیان کرد: «واقعا چرا این نمایندگان به وزیر جهاد کشاورزی رأی اعتماد دادند؟ چرا باید به فردی که هیچ تخصصی در این عرصه ندارد، رأی اعتماد داده می‌شد؟ این وزیر جزو کسانی بود که نهی رهبری مبنی بر عدم ورود نمایندگان به دولت را زیر پا گذاشت».

کوشکی در پایان گفت: «آقای رئیسی بهتر است اول از همه اطرافیانش را پالایش کند. مشورت‌های حلقه نزدیکانش واقعا خسارت‌بار است. امیرکبیر یک زمانی می‌گفت با توصیه عمه و خاله که نمی‌شود کشور اداره کرد».

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا