چندرسانه‌ای

انگلیس: اوکراین حق حمله به امکانات لجستیکی روسیه را دارد

ایسنا نوشت: وزیر دفاع انگلیس طی مصاحبه‌ای با بی‌بی‌سی اظهار کرد که که هدف قرار دادن امکانات لجستیکی روسیه توسط نیروهای اوکراینی “مشروع و قانونی” خواهد بود، اما “بعید” است که آن‌ها برای این کار از تسلیحات انگلیسی استفاده کنند.

هم زمان با اعلام مسکو مبنی بر اینکه لندن، اوکراین را تحریک می‌کند تا روسیه را هدف قرار دهد، تنش میان انگلیس و روسیه افزایش یافته است.

این در حالیست که بن والاس، وزیر دفاع انگلیس مدعی شد: «اوکراین تحت قوانین بین‌المللی این حق را دارد تا از خود دفاع کند.»

وی در این مصاحبه عنوان داشت: « بدیهی است که چنین حمله‌ای برای دفاع از خود انجام شود. اوکراین به سمت خطوط تدارکاتی ارتش روسیه خواهد رفت زیرا بدون سوخت، غذا و مهمات ارتش روسیه متوقف می‌شود و دیگر نمی‌تواند به حمله خود ادامه دهد.»

از زمان آغاز حمله روسیه به اوکراین (۲۴ فوریه)، انگلیس یکی از کشورهایی بوده که حمایت بی‌دریغ خود را نسبت به اوکراین نشان داده است.

بن والاس افزود: «انگلیس تسلیحات مختلفی از جمله توپ‌هایی را به اوکراین فرستاده است تا نیروهای اوکراینی آن‌ها را علیه حمله روسیه استفاده کنند، اما کشور ما تسلیحاتی را ارسال نکرده که برای حملات دور بردتر مورد استفاده قرار گیرد و علاوه بر آن ارسال چنین تسلیحاتی هم بعید است.»

وی مدعی شد که مشخص نیست حملاتی که در هفته‌های اخیر در روسیه دیده شده از سوی دولت اوکراین بوده است یا خیر؛ زیرا اوکراین آن دسته از تسلیحات انگلیسی را ندارد که بخواهد چنین حملاتی را انجام دهد.

وزیر دفاع انگلیس در نهایت تاکید کرد که “ممکن است” غرب تسلیحات سنگین بیشتری به اوکراین بدهد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا