چندرسانه‌ای

فعال سیاسی اصولگرا : مناظره رئیسی با روحانی؟ الان نه ، سال پایانی دولت

نامه نیوز نوشت:فعال سیاسی اصولگرا گفت : الان نمی توان از آقای رئیسی خواست که با آقای روحانی مناظره کند اما در سال پایانی این دولت می توان چنین پیشنهادی را مطرح کرد.

این روزها دولت سیدابراهیم رئیسی در پاسخ به انتقادها تنها یک جمله می گوید و آن اینکه «ما وارث مشکلات به جامانده از دولت گذشته ایم»، حال آنکه وقتی دولت حسن روحانی چنین پاسخی به انتقادها می داد، سیدابراهیم رئیسی چندین مرتبه جلوی دوربین ها به حسن روحانی کنایه زد که «با رئیس جمهور قبلی مناظره کند تا یکبار برای همیشه تکلیف این مسئله روشن شود». با این توضیح، سئوال آن است که آیا رئیسی حاضر است با حسن روحانی مناظره کند؟

سیدحسین نقوی حسینی درباره تمایل سیدابراهیم رئیسی برای مناظره با حسن روحانی گفت: رهبر انقلاب در دیدار با کارگزاران نظام فرمودند «نقد عملکرد اشکالی ندارد اما باید نقد سازنده باشد»، از آنجاکه دولت آقای رئیسی استثنایی بر دولت های دیگر نیست بنابراین می توان نقدش کرد.

وی افزود: معمولا وقتی دولت جدید مستقر می شود تا مدتی می گوید «من وارث کوتاهی ها، بدهی ها، ویرانی ها، خرابی‌ها، ناکارآمدی‌ها و مسائل به جامانده از دولت قبل هستم»، اگر یادمان باشد آقای روحانی حتی در سال های پایانی دوره دوم ریاست جمهوری اش نیز همین اظهارات را بیان می کرد.

این استاد دانشگاه یادآور شد: اگر دولت جدید در سال اول و دوم، دولت قبل را مسئول مشکلات معرفی کند قابل قبول است اما بیان چنین جمله ای در سال سوم و چهارم و حتی دوره دوم ریاست جمهوری پذیرفتنی نیست که رئیس جمهوری بگوید «هنوز داریم خرابی های دوره قبل را برطرف می کنیم». از سال سوم دولت به بعد رئیس جمهور باید گزارش عملکرد خودش را به جامعه بدهد و دیگر صحبت از گذشته کردن معنا ندارد.

این فعال سیاسی اصولگرا ادامه داد: اینکه آقای رئیسی با آقای روحانی مناظره ای داشته باشد، خیلی زود است چون دولت سیزدهم در سال نخست کار قرار دارد بنابراین حق دارد که بگوید «در حال رفع کردن مشکلات و کم کاری های دولت گذشته است»، الان نمی توان از آقای رئیسی خواست که با آقای روحانی مناظره کند اما در سال پایانی این دولت می توان چنین پیشنهادی را مطرح کرد تا مشخص شود دولت گذشته چه خرابی های را به جا گذاشته و این دولت چقدر از آنها را رفع کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا