اقتصادبانک و بیمه

طلا بالا رفت؛ دلار ثابت شد

ایسنا نوشت: قیمت طلا امروز پنج‌شنبه افزایش یافت زیرا انتظار می‌رود فدرال‌رزرو برای مقابله با تورم، نرخ‌های بهره را ۵۰ واحد افزایش دهد که بانک مرکزی ایالات متحده آن را خطری برای اقتصاد دانسته و در عین حال افزایش بیشتر در سال را رد کرده است.

بهای هر اونس طلا تا ساعت ۸ و ۱۵ دقیقه صبح به وقت شرقی با ۲۰ درصد افزایش به ۱۹۰۲ دلار و ۳۰ سنت رسید و در بازار معاملات آتی آمریکا نیز با ۱.۰۶ درصد افزایش به ۱۹۰۳ دلار و ۳۰ سنت رسید.

فدرال رزرو روز چهارشنبه نرخ بهره را نیم درصد افزایش داد که بزرگ‌ترین جهش در ۲۲ سال گذشته است و جروم پاول، رئیس فدرال رزرو از آمریکایی‌هایی که با تورم بالا مقابله می‌کنند، درخواست کرد که صبور باشند زیرا مقامات اقدامات سختی را برای کنترل آن انجام خواهد داد.

طلا اغلب به عنوان پوششی در برابر افزایش هزینه‌ها تلقی می‌شود و در جلسه قبل در بیانیه پاول یک درصد افزایش یافت.

بازدهی خزانه داری ایالات‌متحده در روز چهارشنبه به شدت کاهش یافت و از طلا حمایت کرد زیرا پاول گفت که بانک مرکزی در حال حاضر افزایش سه چهارم درصدی نرخ بهره را در جلسات سیاست پولی آتی رد کرده است.

نرخ‌های بهره کوتاه‌مدت بالاتر و بازده اوراق قرضه ایالات‌متحده باعث افزایش هزینه فرصت نگهداری شمش بدون بازدهی می‌شود.

بر اساس گزارش رویترز، دلار نزدیک به پایین‌ترین حد یک هفته‌ای خود در جلسه قبل ثابت ماند و طلا را برای خریداران خارجی جذاب‌تر کرد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۱.۱ درصد افزایش ۲۳.۱۹ دلار، پلاتین با ۰.۶ درصد رشد به ۹۹۷ دلار و ۱۹ سنت و پالادیوم ۰.۸ درصد افزایش یافت و به ۲۲۷۴ دلار و ۴۳ سنت رسید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا