چندرسانه‌ای

احیای برجام یکسال قبل امکان‌پذیر بود/ باید دربرابر دروغ پردازی‌ها و سیاه‌نمایی‌ها سخن گفت

 حسن روحانی با تاکید بر ضرورت رفع تحریم‌ها:

رییس جمهور سابق کشورمان با تاکید بر اینکه زنجیر تحریم‌ها باید زودتر از پای اقتصاد برداشته شود، گفت: توافق برجام بایدبه شکل عزتمندانه احیا شود، احیای برجام یکسال قبل امکانپذیر بود. او همچنین گفت که باید دربرابر دروغ پردازی‌ها و سیاه‌نمایی‌ها و نفی دستاوردها سخن گفت.

بیان فردا | حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی در نشست جمعی از اعضای دولت دوازدهم، با تاکید بر اینکه همه باید به دولت سیزدهم برای گذر از این برهه خاص کمک کنیم، تاکید کرد که لازمه عبور از مشکلات حفظ وحدت و دوری از دو قطبی کردن و نفرت افکنی است.

او این اظهارات را در نشست دوره‌ای اعضای دولت دوازدهم بیان کرد. در این جلسه برخی از اعضاء دولت دوازدهم پیرامون مسایل مهم کشور از جمله مشکلات اقتصادی، مناسبات خارجی و تحولات بین المللی سخن گفتند. موضوع آثار تورمی برخی تصمیمات اخیر، از جمله نحوه اجرای حذف ارز ترجیحی و مداخلات در بازار کار مورد بحث و بررسی قرار گرفت. همچنین موضوع احیای برجام و لغو تحریم ها و فرصت های مناسبی که می توانست برای حل این موضوع مورد استفاده قرار گیرد نیز طرح و بحث شد.

حسن روحانی در پایان این نشست، با تاکید براینکه باید نسبت به تقویت، حفظ و رشد جایگاه ایران و نقش آفرینی کشورمان در مسایل بین المللی حضور فعال داشت گفت: با توجه به شرایط پیش آمده در منطقه و همچنین اقدامات منفی رژیم صهیونیستی برای ایجاد تفرقه در خاورمیانه و میان کشورهای مختلف باید به دقت و هوشیاری این تحرکات را مدنظر قرار دهیم و از منافع ملی خود بادقت محافظت کنیم.

زنجیرتحریم ها باید هرچه زودتر از پای اقتصاد کشور باز شود

رئیس دولت دوازدهم درباره توافق برجام نیز تاکید کرد که زنجیرتحریم ها باید هرچه زودتر از پای اقتصاد کشور باز شود تا مشکلات امروز جامعه کمتر شود.

وی با تاکید بر اینکه توافق برجام باید به شکل عزتمندانه ای احیا شود گفت: احیای برجام ، بیش از یک سال قبل و پیش از اینکه شرایط جهانی پیچیده شود و کشورهای 5+1 نیز دچار مشکلات دیگر شوند امکان‌پذیر بود. لیکن امروز هم نباید فرصت های پیش رو را از دست داد.

رئیس دولت دوازدهم با تأکید بر ضرورت بیان واقعیت‌های کشور گفت: برخی افراد در داخل یا خارج از کشور، آگاهانه یا نا اگاهانه، یا با انگیزه‌های سیاسی و جناحی، به انکار سرمایه‌ها و دستاوردهای کشور می پردازند و به اسم نقد دولت گذشته یا حمایت از دولت فعلی، توانائی‌های کشور را زیر سؤال می‌برند و بذر ناامیدی می افشانند.

روحانی تاکید کرد برای روشنگری اذهان مردم و برای جلوگیری از تحریف تاریخ و حفظ و تقویت دستاوردهای کشور باید با هدف امیدآفرینی، در برابر سیاه نمایی‌ها و دروغ‌پردازی‌ها و نفی دستاوردها سخن گفت و با ارائه آمار درست، روشنگری کرد.

وی همچنین تاکید کرد باید فارغ از اختلاف دیدگاه‌ها، برای رفع مشکلات کشور و بهبود وضعیت اقتصادی و حضور پرقدرت در شرایط پیچیده بین‌المللی همه به دولت سیزدهم برای گذر از این برهه خاص کمک کنیم. لازمه عبور از مشکلات حفظ وحدت و انسجام و دوستی و صلح و تعامل سازنده و دوری از نفرت افکنی و ایجاد دو قطبی در کشور است که قطعا به همه ضرر می زند و نسل جوان را ناامید می‌کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا