جامعهرفاه و تامین اجتماعی

سامانه گذرنامه فرودگاه امام هک شد؟

ایرنا نوشت: سخنگوی شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) حمله سایبری به سیستم چکِ گذرنامه فرودگاه امام خمینی را تکذیب کرد و از رفع نقص فنی با کمک عوامل واحد گذرنامه فرودگاه خبر داد.

برخی از مسافران فرودگاه امام خمینی صبح امروز (شنبه ۱۴ خرداد) از اختلال در یکی از سامانه‌های خدمات فرودگاهی خبر دادند که موجب معطلی چند ساعته مسافران در ترمینال شده بود. در همین رابطه، جواد صالحی سخنگوی شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت: هیچ گونه هکی در سیستم گذرنامه فرودگاه امام خمینی (ره) از صبح امروز صورت نگرفته است. نفوذ در سیستم گذرنامه بسیار سخت است و غیرممکن است و فقط یک مشکل سخت افزاری بود که حل شده است.

وی افزود: مشکل این بود که سرور آفلاین گذرنامه مشکل سخت افزاری داشته و دچار نقص سخت افزاری شده است.

به گفته صالحی، سرور آنلاین نیز برای طی فرآیند، دیتاهایی را به سرور آفلاین ارسال می‌کند و اگر دیتایی دریافت نکند فرآیند ارسال اطلاعات را خودبخود متوقف می‌کند.

سخنگوی شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) گفت: برای رفع نقص و تعویض قطعه سرور ِآفلاین زمان چندساعته‌ای طی شد و این به معنای حمله سایبری در فرودگاه امام(ره) نبود.

روند پذیرش مسافر در فرودگاه امام(ره) به حالت عادی بازگشت
همچنین سرهنگ «حیدری سیرت» رئیس اداره کنترل مرز هوایی فرودگاه امام (ره) دراین باره به خبرنگاران گفت: از ساعت ۰۰:۳۰ تا ۲:۴۵ بامداد امروز (شنبه) نقص سخت افزاری سرور آفلاین موجب توقف پذیرش مسافران شد که با توجه به مکانیسم آن در صورت بروز ایراد در این سرور روند پذیرش مسافر تا رفع ایراد با اختلال مواجه شد.

وی افزود: به همین دلیل تیمی از ستاد برای رفع ایراد اعزام شد که رفع ایراد در ساعت ۲:۴۵ انجام و روند پذیرش مسافر به حالت عادی بازگشته است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا