فناوری

اَپل علیه شبکه اجتماعی محبوب ترامپ

اپلیکیشن رسانه اجتماعی پارلر که محبوب طرفداران دونالد ترامپ، رییس جمهور سابق آمریکاست، ماه گذشته تلاش کرد به فروشگاه اپ استور اپل برگردد که با مخالفت این شرکت فناوری روبرو شد.

به گزارش ایسنا، اپل تلاش اپلیکیشن پارلر برای بازگشت به اپ استور را رد کرد. پارلر در ژانویه مدت کوتاهی پس از حمله به کنگره آمریکا از سوی آشوب طلبان طرفدار ترامپ، از فروشگاه اپ استور اپل حذف شد. گوگل هم این اپلیکیشن را از فروشگاه پلی استور حذف کرد.

اپل با رد درخواست اپلیکیشن پارلر برای بازگشت به اپ استور، اعلام کرد نمادهای نازی و زبان نفرت پراکنی همچنان در این پلتفرم دیده می شود.

اپل در نامه ای به رییس سیاست پارلر که توسط بلومبرگ مشاهده شده، اعلام کرد همان طور که می دانید طراحان ملزم هستند قابلیتهای نظارت قوی بر محتوا به منظور شناسایی، جلوگیری و فیلتر محتوای مجرمانه با هدف حمایت از سلامت و امنیت کاربران پیاده کنند. هیچ جایی برای محتوای نفرت پراکنی، نژادپرستانه و تبعیض آمیز در اپ استور وجود ندارد.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، پارلر سه طراح iOS باقی مانده خود را روز چهارشنبه مرخص کرد. این اپلیکیشن در ژانویه پس از این که خدمات وب آمازون با اشاره به ریسک واقعی فعالیت پارلر برای امنیت عمومی، خدمات میزبانی این سرویس رسانه اجتماعی را قطع کرد، به طور کامل از دسترس خارج شد. با این حال ۱۵ روز بعد پس از یافتن میزبان وب جدیدی به نام اسکای سیلک، دوباره آنلاین شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا