جامعهرفاه و تامین اجتماعی

«مافیا»، مانع تصویب طرح «ساماندهی استخدام کارکنان دولت»؟

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت:نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس، ادامه داد: دولت از یک طرف اعلام می‌کند که قرار است برای ساماندهی استخدام کارکنان دولت لایحه بفرستد؛ از سوی دیگر تاکید می‌کند که این مهم نیازمند همکاری دولت و مجلس است تا به سرانجام برسد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه طرح ساماندهی کارکنان دولت هیچ بار مالی ندارد، تاکید کرد که برخی به دلیل پشت صحنه‌های مافیایی بار مالی این طرح را بهانه کرده‌اند.

علی بابائی کارنامی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از مخالفت برخی دولتی‌ها با طرح ساماندهی کارکنان دولت، گفت: من تعجب می‌کنم که هر زمان رئیس جمهور در مجلس حضور پیدا می‌کنند بر ضرورت همکاری مجلس و دولت برای ساماندهی کارکنان تاکید می‌کنند، اما بدنه دولت از جمله سازمان اداری و استخدامی کشور در این مورد کاملا ساز مخالف می‌زند.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس، ادامه داد: دولت از یک طرف اعلام می‌کند که قرار است برای ساماندهی کارکنان لایحه بفرستد از سوی دیگر تاکید می‌کنند که این مهم نیازمند همکاری دولت و مجلس است تا به سرانجام برسد.

وی با بیان اینکه ما نباید افرادی که مدت زمان طولانی در بدنه کارشناسی دولت فعالیت داشته، اما امنیت شغلی ندارند را بلاتکلیف رها کنیم، تصریح کرد: برخی در این مورد تنها به سر دادن شعارهای بی هدف، پوچ و مغرضانه اکتفا کرده اند و به دلیل پشت صحنه‌های مافیایی که وجود دارد بار مالی این طرح را بهانه می‌کنند و حتی عدد هم اعلام می‌کنند در حالیکه اجرای این طرح هیچ بار مالی نداشته و به عدالت در پرداخت‌ها هم منتهی می‌شود و کمک می‌کند دولت مدیران خود را بشناسد و مشخص شود چه افرادی سکاندار ادارات هستند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: از رئیس جمهور تشکر می‌کنیم که همیشه به دنبال گسترش سایه عدالت در تمام جغرافیای کشور هستند و در این راستا بر اهمیت ساماندهی کارکنان و عدالت در پرداخت‌ها هم تاکید دارند، اما سایر دولتمردان نیز باید همین رویکرد را داشته باشند تا بتوانیم رضایت عمومی را جلب کنیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا