بانک و بیمهمحیط زیست

انتشار اوراق سلف موازی استاندارد برق صادراتی

مدیرعامل بورس انرژی انتشار اوراق سلف موازی استاندارد برق صادراتی شرکت برق منطقه‌ای گیلان در بورس انرژی را یک رویداد مهم برای بازار سرمایه ایران برشمرد و عنوان کرد: این نوع اوراق برای نخستین بار در بازار سرمایه ایران منتشر می‌شود و می‌تواند فرصتی مهم برای تامین مالی شرکت‌ها باشد.

به گزارش ایلنا، علی نقوی مدیرعامل بورس انرژی بورس انرژی با اشاره به عرضه ۱۵ هزار میلیارد ریال اوراق سلف موازی استاندارد برق صادراتی شرکت برق منطقه ای گیلان در بورس انرژی، گفت: فردا یکشنبه ۲۴ اسفندماه ۱۳۹۹، بالغ بر ۱۵ هزار میلیارد ریال اوراق سلف موازی استاندارد برق صادراتی شرکت برق منطقه ای گیلان در بازار مشتقه بورس انرژی ایران و در نماد «سبرق۰۲۱» عرضه خواهد شد .

نقوی در ادامه با اظهار این مطلب که شرکت توانیر برای نخستین بار اقدام به تامین مالی از طریق انتشار اوراق سلف از بازار سرمایه می کند، گفت: همچنین در خصوص برق صادراتی نیز اولین تجربه را خواهیم داشت و پیش از این اوراقی مبتنی بر این موضوع منتشر نشده است.

مدیرعامل بورس انرژی در ادامه به برخی ویژگی های اوراق سلف موازی استاندارد اشاره کرد و گفت: مبتنی بودن بر دارایی و نقدشوندگی بالا از جمله مزایای این اوراق است. همچنین اوراق مزبور، ابزاری مناسب برای پوشش ریسک تولیدکنندگان به شمار می آید.

وی ادامه داد: بنگاه‌های اقتصادی و بخش خصوصی می‌توانند با توجه به تنوع بالای ابزارهای موجود در بازار سرمایه، تامین مالی مناسبی را از این بازار داشته باشند. به طوریکه در این میان هدف اصلی شرکت توانیر از انتشار اوراق سلف موازی استاندارد برق صادراتی، تامین نقدینگی مورد نیاز برای احیای خطوط است.

به گفته نقوی، انتظار می‌رود عرضه مزبور، دروازه‌ای جدید برای تامین مالی پیش روی شرکت‌ها باز کند و در سال ۱۴۰۰ بتوانند استفاده بهینه از فرصت های موجود در بورس ها و بازار سرمایه ایران داشته باشند.

خاطرنشان می شود: فردا یکشنبه ۲۴ اسفندماه ۱۳۹۹، بالغ بر ۱۵ هزار میلیارد ریال اوراق سلف موازی استاندارد برق صادراتی شرکت برق منطقه ای گیلان در بازار مشتقه بورس انرژی ایران و در نماد «سبرق۰۲۱» عرضه می‌شود. شرکت تامین سرمایه بانک ملت مشاور پذیرش، متعهد پذیره‌نویس و بازارگردانی این اوراق را بر عهده دارد. همچنین شرکت کارگزاری بانک ملت نیز به عنوان کارگزار عرضه کننده این اوراق معرفی شده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا