بانک و بیمه

پرداخت سود سهام عدالت به تعویق افتاد

پس از اعلام ایرادات جدید شورای نگهبان درباره بودجه سال ۱۴۰۰ ، هرچند این ایرادات برطرف شده اما به نظر می‌رسد تا پایان هفته جاری تصویب لایحه بودجه زمان ببرد. با این اتفاق، بعید به نظر می‌رسد که سود سهام عدالت سال ۹۸ در این هفته پرداخت شود و احتمالا تا پایان بهار سال بعد این واریزی انجام خواهد شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، اخیرا محمدعلی دهقان دهنوی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفته بود: واریز سود سهام عدالت افرادی که مدیریت مستقیم را انتخاب کرده‌اند، به حساب آنها واریز می‌‌شود، سود سال ۹۸ سهام عدالت افرادی هم که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند توسط شرکت سمات واریز می‌شود.

اما درباره زمان پرداخت این سود، مهدی سعادتی، رییس فراکسیون سهام عدالت مجلس گفت: قرار بود سود سهام عدالت تا پایان سال واریز شود که به علت درگیری مجلس با بودجه، مقرر کردیم تا سه ماه ابتدایی سال آینده سود به حساب سهامداران عدالت واریز کنند.

با این حال، پس از آن، سعادتی به تجارت‌نیوز خبر داد: تمام تلاش ما بر این است که حق سهامداران که واریز سود سهامشان است حتما انجام شود. اما منابع کافی نداریم که سود سهام همه‌ سهامداران را واریز کنیم، برای برخی از سهامداران قبل از پایان سال واریز می‌شود و برخی دیگر بعد از عید سودشان را دریافت می‌کنند.

با این سخنان به نظر می‌رسد پرداخت سود سهام عدالت بعد از بسته شدن پرونده بودجه سال ۱۴۰۰ انجام خواهد شد. اخبار جدید از این بودجه نشان می‌دهد که این موضوع حداقل تا پایان هفته محل بحث مجلس و دولت است و به همین دلیل بعید به نظر می‌رسد سود سهام عدالت سال ۹۸ امسال پرداخت شود. با این حال طبق سخنان قبلی سعادتی، به نظر می‌رسد نهایتا تا پایان بهار سال بعد این سود واریز شود.

اما درباره بودجه چه اتفاقی افتاده است؟

پس از اعلام ایرادات جدید شورای نگهبان درباره بودجه سال ۱۴۰۰، ابتدای هفته جاری اعلام شد که کمیسیون تلفیق در جلسه روز شنبه ۲۳ اسفند ماه ایرادات را بررسی و اصلاحات لازم را اعمال کرده و قرار است نمایندگان در جلسه علنی یکشنبه مجلس اصلاحات لازم را برای رفع ایراد شورای نگهبان اعمال کنند.

شب گذشته مجتبی رضاخواه، نماینده مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات با اشاره به اینکه تمام ایرادات وارد شده توسط شورای نگهبان برطرف شد در خصوص زمان تصویب نهایی آن به فارس گفت: تا پایان هفته لایحه بودجه به تصویب نهایی می‌رسد.

بدین ترتیب پس از بسته شدن مباحث درباره بودجه سال ۱۴۰۰ سهامداران می‌توانند منتظر دریافت سود سهام عدالت سالل ۹۸ باشند که احتمالا این انتظار تا پایان بهار سال بعد طول خواهد کشید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا