جامعه

وضعیت محدودیت تردد شبانه در نوروز

رییس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: برابر آخرین تصمیمات در تعطیلات نوروزی محدودیت‌های تردد شبانه لغو نخواهد شد.

به گزارش ایسنا، سردار محمدحسین حمیدی در نشست خبری صبح امروز خود که در پلیس راهور فاتب برگزار شد، با بیان اینکه پلیس راهور تهران بزرگ در سال جاری رتبه نخست کاهش تصادفات را برای دومین سال پیاپی از آن خود کرد، گفت: در میان شهرهای کشور در حوزه درون‌شهری رتبه نخست را در کاهش فوتی‌های ناشی از تصادفات داشتیم.

رئیس پلیس راهور تهران افزود: علیرغم شرایط متفاوت و اینکه در برخی مواقع به طور مثال حوادث در حوزه موتورسیکلت افزایش پیدا کرد، اما سرجمع آمار فوتی‌های سوانح رانندگی در شهر تهران در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 14 درصد کاهش داشت.

حمیدی با بیان اینکه پلیس برای حفظ ایمنی مردم در حوزه مقابله با کرونا تلاشهای ویژه‌ای داشت ، گفت: حتی چند نفر از همکاران بنده بر اثر ابتلا به این بیماری فوت کردند. در همین راستا از مردم می‌خواهم در ایام پایانی سال ملاحظات بهداشتی را رعایت کنند.

حمیدی خاطرنشان کرد: در چند روز آینده خریدهای شب عید را داریم، ترافیک سنگین‌تر است همچنین زیارت اهل قبور را در پنجشبنه و جمعه آخر سال خواهیم داشت. البته پلیس از ابتدای اسفندماه در آماده‌باش بوده و در معابر حضور داشت.

رئیس پلیس راهور با بیان اینکه در روز ولایت حضرت امیر (ع) (روز پدر)، نزدیک به 100 هزار دستگاه خودرو (حدود 500 هزار نفر) وارد بهشت زهرا (س) شدند، گفت: برآورد ما برای پنجشنبه و جمعه آخر سال نیز همین است که خود را آماده کرده و با سازمان بهشت زهرا (س) جلسه‌ای برگزار کردیم و ان‌شاءالله این دو روز را بدون دغدغه سپری کنیم.

وی متذکر شد: در تعطیلات نوروز نیز شرایط متفاوتی خواهیم داشت، سرعتها به دلیل خلوت‌ شدن معابر بالا می‌رود، خلوتی شب دلیلی بر افزایش سرعت نیست، دوربینها ضمن کالیبره شدن تخلفات را رصد می‌کنند همچنین تعطیلی ایام نوروز ربطی به لغو محدودیتهای تردد شبانه ندارد

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا