جامعه

سفر به 91 درصد شهرها مجاز است

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنابر مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا، سفر به ۹۱ درصد شهرها در نوروز مجاز است و فقط ۴۰ شهر وضعیت قرمز، نارنجی و محدودیت سفر دارند.

به گزارش ایرنا، سردار سید کمال هادیانفر روز سه شنبه در  همایش طلایه‌داران فرهنگ ترافیک با اشاره به افزایش ۱۳ درصدی ترددها در اسفند افزود: مجروحان تصادفات امسال کاهش ۷۴ هزار نفری داشته است.

وی اضافه کرد: با همت همه دستگاه‌ها و سازمان‌ها ۳۰ هزار نیروی پلیس راه و راهور در ۲۳۶ هزار کیلومتر راه‌های اصلی، فرعی و روستایی حضوری فعال دارند.

هادیانفر گفت: در سال ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ شاهد کاهش آمار جان‌باختگان تصادفات بودیم.

وی ادامه داد: استفاده از همیاران و بازرسان نامحسوس و تعامل وزارت آموزش و پروش باعث ارتقاء فرهنگ ترافیک و موجب کاهش ۱۸ درصدی تخلفات رانندگی شد.

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: امروز شاهد هستیم که در دورترین شهرهای کشور همه از کمربند ایمنی استفاده می‌کنند. بستن کمربند تا ۸۰ درصد در حفظ جان سرنشینان و راننده اثربخش است.

سردار هادیانفر با اشاره به اینکه ۳۵ میلیون وسیله نقلیه در اختیار ۴۴ میلیون راننده است، افزود: سالانه دو میلیون خودرو در کشور تولید می‌شود، اما متأسفانه زیرساخت‌ها هیچ‌گونه تغییری نکرده است.

وی با بیان اینکه بیشترین کاهش ترددها را به میزان ۶۸ درصد در فروردین ۱۳۹۹ داشتیم، افزود: متوسط ترددها کمتر از ۱۵ درصد نسبت به سال گذشته بوده است و اسفندماه امسال نیز افزایش ۱۳ درصدی را در ترددها شاهد هستیم.

رئیس پلیس راهور ناجا افزود: سرعت غیرمجاز، سبقت غیرمجاز، عدم توجه به جلو که اساس آن صحبت با تلفن همراه است و خستگی و خواب‌آلودگی مهم‌ترین عوامل تصادفات است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا