چندرسانه‌ای

درخواست روزنامه جوان از شورای نگهبان؛ در احراز صلاحیت‌ها سخت نگیرید تا انتخابات پرشور باشد

امید است که شورای نگهبان بهانه به دست نامزدها ندهد. اکنون که ضعف ساختار حزبی و تشکیلاتی، مانع بسیاری از حذفیات و نظارت‌های درون‌حزبی که همان کار نظارت استصوابی را می‌کند، شده، بهتر است فرصت‌های بیشتری برای انتخابات پرشور فراهم شود.

روزنامه جوان از یک سو از بزرگان احزاب سیاسی خواسته شان خود را اجل از نمایندگی مجلس ندانند و از سوی دیگر از شورای نگهبان خواسته در احراز صلاحیت‌ها دست‌ودلبازی به خرج دهد!

پیشنهادی به بزرگان سیاسی و عقلی این سرزمین می‌توان داشت. عجیب است که مجلس را بزرگ و کارآمد و نتیجه‌بخش می‌خواهید، اما از نامزدی برای نمایندگی پروا می‌کنید و شأن خود را اجل از آن می‌دانید و فرصت‌های بالاتر را جست‌وجو می‌کنید. سپس وقتی مجالس و مناصب به دست ضعیفان افتاد، آه و افسوس و ناله می‌کنید. این تناقضی آشکار است. اگر خود را سزاوار فهم خوبی و بدی مجلس می‌دانید، باید که در صف نامزدها باشید نه در صف ناظران عالیه!

این روزنامه در ادامه نوشته است: امید دیگری هم هست که شورای نگهبان فرصتی برای بهانه به دست نامزدها ندهد. اکنون که ضعف ساختار حزبی و تشکیلاتی، مانع بسیاری از حذفیات و نظارت‌های درون‌حزبی که همان کار نظارت استصوابی را می‌کند، شده است، بهتر است تا زمان ارتقای ساختار سیاسی کشور، فرصت‌های بیشتری برای انتخابات پرشور فراهم شود. اکنون که قانون جدید امکان افزون‌تری برای احراز صلاحیت‌ها ایجاد کرده است، احرازنشدن صلاحیت به‌خاطر «نشناختن افراد» دیگر توجیه‌پذیر نیست.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا