چندرسانه‌ای

توئیت‌زن‌هایی که از گرانی‌ها می‌نوشتند، کجایند؟

روزنامه جمهوری اسلامی به طرفداران دولت رئیسی که در ۸ سال حضور روحانی در پاستور به او و دولتش حمله می‌کردند، کنایه زده که چرا اکنون در برابر گرانی‌ها سکوت کرده‌اند!

در این مطلب آمده است؛

گذشت آن زمان که حرفی می‌زدیم و روز بعد فراموش می‌شد. موضعی می‌گرفتیم و فردایش با ۱۸۰ درجه چرخش، حرف عوض می‌کردیم و کسی هم احوال‌مان را نمی‌پرسید. الآن، فضای مجازی برای هر کدام‌مان یک آرشیو باز کرده است که کسی نمی‌تواند آن را “دلیت” کند حتی خودِ ما اگر دکمه shift+delete را به نیت پاک کردن همه سوابق بزنیم نمی‌شود. جاهایی هستند که آن را حفظ کرده باشند. همین است که چندی بعد، آن پُستی که داشته‌ایم برای خودمان بازارسال می‌شود.

مثل همین توئیتی که یک بابایی زده بود که “سه تا ماکارونی، یک سویا، یک کشک، ۱۵ تا تخم مرغ، یک پنیر شد ۹۶ هزارتومان!” بعدش هم لعنت بهت روحانی و… را هم زیر آن نوشته بود.

این روزنامه در ادامه نوشته است؛

حالا آن توئیت بارها بازنشر می‌شود با قیمت‌هایی که از الآن تا الآن، فرق می‌کند. یکی زیرش می‌نویسد الآن فقط سه ماکارونی میشه ۱۰۲ هزار تومان! یک توئیت دیگر هم از او دارد بازنشر می‌شود که؛ “یه شیر، یه ماست، یه تن ماهی، ۹ تا تخم مرغ، شد ۷۰ هزارتومان! لعنت بر پدر اصلاحات” زیر این هم نوشته بودند، دو سال بعد از این توئیت، تن ماهی به تنهایی شد ۸۰ هزارتومان. البته مودب بودند که فقط قیمت گذاشته بودند. کسی احوال پدر توئیت زننده را نپرسیده و حالی هم از خود او نگرفته بود. خود او و دیگر توئیت زنان و پُست گذاران و استوری سازانِ دو سال پیش نمی‌دانم امروز کجایند، چه می‌نویسند و چه می‌گویند امروز. شاید مسئولیت گرفته و مشغول رتق و فتق امورند و خبری از بازار ندارند تا احوال کسی یا پدرش را بپرسند شاید هم الآن باید احوال خودشان را پرسید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا