جامعه

آموزش سواد رسانه‌ای به فعالان مدیریت بحران تهران

معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان پشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از برگزاری دروه‌های آموزش خبرنگاری و سواد رسانه‌ای به اعضای گروه‌های دوام در سطح شهر تهران خبر داد.

حیدر کلهری  در این باره گفت: خبررسانی به موقع در هنگام وقوع بحران‌ها و نحوه تشخیص اخبار صحیح از شایعات دو عنصر مهم در هنگام بحران هاست که نباید از آن غافل شد. کما اینکه در حوادثی مختلفی نظیر سیل و زلزله نیز بارها با مواردی از این دست مواجه شده‌ایم که انتشار یا بازنشر اخبار غلط و نیز  عدم دسترسی به اخبار درست چه پیامدهایی به دنبال داشته است.

وی ادامه داد: در همین راستا نیز  با توجه به گستردگی شهر تهران، سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران تصمیم به برگزاری دوره‌های آموزشی خبر و سواد رسانه‌ای برای اعضای گروه‌های دوام گرفت. تا هم بتوان از ظرفیت این گروه‌ها برای دسترسی به اخبار صحیح در هنگام بحران‌ها استفاده کرده و هم با کمک آنان بتوان با روند انتشار اخبار جعلی و نادرست مقابله کرد.

معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان پشگیری و مدیریت بحران شهر تهران ادامه داد: در همین راستا نیز این دوره‌های آموزشی به صورت مجازی برای اعضای خانه های دوام و ایمنی سطح محلات شهر تهران برگزار می‌شود. تا این افراد هنگام تهیه و ثبت تصاویر از وقایع و حوادث بدانند به چه صورت عمل کرده تا جان خود را به خطر نیندازند. از سوی دیگر باید نسبت به قواعد حقوقی فضای مجازی و مسئولیت های ناشی از آن  آشنا باشند تا با ارایه اطلاعات درست به شهروندان به التهاب شرایط بحرانی و تشویش افکار عمومی دامن نزنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا