جامعه

اعتراضات کارگران هفت تپه به بی‌آبی مزارع نیشکر

در ادامه اعتراضات صنفی کارگران نیشکر هفت تپه برای افزیش میزان حقابه مزارع زیر کشت مجتمع هفت تپه که صبح امروز (۱۷ خرداد ماه) مقابل ساختمان فرمانداری شهرستان شوش برگزار شد، کارگران این واحد صنعتی گفتند که جلسه شورای تامین فرمانداری شهرستان شوش با حضور اعضای شورای کارگری و با همراهی تعدادی از کارکنان برگزار شد.

منابع کارگری در مجتمع کشت و صنعت هفت تپه با اعلام این خبر یادآور شدند: جلسه شورای تامین که بیش از یک ساعت به طول کشید، پیرو اعتراضات چندروزه کارگران بخش کشاورزی برای رسیدگی به وضعیت بی‌آبی مزارع نیشکر و افزایش حقابه تشکیل شد.

کارگران هفت تپه با بیان اینکه مشکل بی‌آبی با وجود تاثیری که وضعیت بحرانی مزارع زیر کشت مجتمع کشت و صنعت هفت تپه بر سرنوشت آن‌ها دارند، گفتند: در این جلسه از چند نفر از اعضای شورای کارگری دعوت به عمل آمد تا با همراهی فرماندار به اهواز سفر کنند تا از نزدیک پیگیر مشکلات بی‌آبی هفت تپه باشند.

کارگران تصریح کردند: در سال جاری میزان حقابه‌ای که شرکت تامین آب برای مزارع نیشکر هفت تپه در نظر گرفته، ۹ الی ۱۰ متر مربع در ثانیه است که کفایت نمی‌کند. از قرار معلوم مسئولان شهرستان برای افزایش این میزان حقابه با توجه به وسعت مزارع زیر کشت هفت تپه تا ۱۵ متر مربع در ثانیه موافق کرده‌اند اما در حال حاضر با مخالفت مدیر شبکه آبیاری روبرو هستیم. در عین حال امکان برداشت دو متر مربع آب از رودخانه همجوار وجود دارد که در صورت موافقت مدیر شبکه آب‌رسانی میزان حقابه هفت تپه به ۱۷ متر مکعب افزایش می‌یابد با این حال امکان نجات مزارع سرسبز علارغم همه مشکلات وجود دارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا