جامعه

افتتاح بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی فیروزآبادی ری

استاندار تهران از افتتاح بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی فیروزآبادی ری در روز پنجشنبه هفته جاری خبر داد.

انوشیروان محسنی بندپی در پایان جلسه ستاد مقابله با کرونای استان تهران گفت: حدود ۹۴۶ هزار دُز واکسن در ۷۵ مرکز دانشگاه های علوم پزشکی در استان تهران تزریق شده است و منتظر تحویل واکسن هستیم تا ادامه کار واکسیناسیون تداوم پیدا کند.

وی افزود: واکسن برکت مجوز تزریق اضطراری را اخذ کرده که با این مجوز شروع واکسیناسیون تولید داخل محقق خواهد شد تا از این طریق واکسیناسیون براساس روند گروه های سنی مشخص شده توسط ستاد ملی تداوم پیدا کند.

استاندار تهران با اشاره به برگزاری چهار انتخابات ریاست جمهوری، میان دوره ای مجلس شورای اسلامی، میان دوره ای مجلس خبرگان رهبری و شوراهای شهر و روستا در تهران گفت: انتخابات ریاست جمهوری ملی است که مصوب شده ناظرین کاندیداها در شعب حضور پیدا کنند، اما سه انتخابات دیگر در تهران جنبه محلی دارد و با توجه به اینکه در هر شعبه ۲۵ نفر به عنوان عوامل اجرایی و نظارتی حضور دارند شعب به اندازه کافی شلوغ هستند، لذا مقرر شد با کاندیداها مذاکره شود، عوامل نظارتی و اجرایی را مورد اعتماد خود قرار دهند تا بیش از این موجب شلوغی شعب نشوند.

وی تأکید کرد: کار رعایت پروتکل ها در انتخابات کشور بر عهده هلال احمر گذاشته شده تا تحت عنوان طرح حامیان بهداشت مسئله فاصله گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل ها توسط هلال احمر اجرایی شود. به این ترتیب در هر شعبه باید یک نماینده هلال احمر حضور داشته باشد تا رعایت پروتکل های بهداشتی محقق شود.

استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود از افتتاح دو بیمارستان در استان تهران در آینده نزدیک خبر داد و افزود: بیمارستان فیروزآبادی ری با ۳۰۰ تخت آماده بهره برداری است که روز پنجشنبه به صورت ویدئوکنفرانسی توسط رئیس جمهور افتتاح خواهد شد.

وی افزود: تجهیز بیمارستان با آگهی آزمون مشخص و استخدام ها صورت گرفته است. همچنین بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی ملارد نیز احتمالا در تیرماه سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا