اقتصاد

حمل بیش از یک میلیون کالای اساسی از بندر امام

مدیرکل دفتر حمل‌ونقل کالای سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گفت: بیش از یک میلیون تن کالای اساسی در خرداد ماه جاری از بندر امام حمل و به دیگر نقاط کشور ارسال شده است.

غلامحسین دغاغله در نشست سرعت بخشی به روند جابه‌جایی کالاهای اساسی در پایانه بار بندر امام افزود: تدابیر اتخاذ شده و بازنگری در فرآیندهای حمل کالاهای اساسی از جمله بارگیری در اسکله، رفع مشکل باسکول و خروج ناوگان از بندر امام با همکاری گمرک، موجب شد طی یک هفته گذشته حمل کالاهای اساسی از این بندر نسبت به هفته قبل خود با رشد خوبی همراه باشد.
وی اظهارداشت: از اول تا 27 خرداد 1.1 میلیون تُن کالای اساسی شامل غلات و نهاده‌های دامی و طیور از بندر امام توسط 47 هزار دستگاه کامیون به سراسر کشور ارسال شده است.
دغاغله افزود: میانگین حمل کالاهای اساسی از بندر امام توسط کامیون‌ها به روزانه یک هزار و 900 دستگاه رسیده و با تدابیر اتخاذ شده این فرایند روند افزایشی گرفته و طی هفته گذشته به بیش از دو هزار کامیون در روز رسید.
مدیر کل دفتر حمل‌ونقل کالای سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با اشاره به اینکه روند روند جابه‌جایی کالای اساسی از بندر امام مطلوب است بیان کرد: روزانه به صورت میانگین 43 هزار تُن کالای اساسی از بندر امام جابه‌جا می‌شود و با تدابیر اتخاذ شده، روند جابه‌جایی کالا از بندر امام سرعت بیشتری خواهد گرفت.
دغاغله پیش بینی کرد روند جابه‌جایی کالای اساسی از بندر امام در این هفته نسبت هفته‌های قبل با رشد بیشتری همراه باشد.
بیش از 3.5 میلیون تُن انواع کالای اساسی در انبارهای مسقف بندر امام نگهداری می‌شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا