اقتصاد

تراز تولید و مصرف برق بغرنج تر شد

آخرین وضعیت تراز تولید و مصرف برق در روزهای گرم پیش رو مورد بررسی قرار گرفت.

همایون حایری معاون برق و انرژی وزیر نیرو در جلسه  بررسی وضعیت مصرف و تولید صنعت برق، با بیان  اینکه هم اکنون نیروگاه ها در حداکثر شرایط تولید قرار دارند اما نیاز مصرف در هفته جاری به دلیل گرمای شدید این روزها افزایش بیشتری خواهد یافت، اظهار کرد: کرد: تمام هماهنگی ها و تلاش ها برای عبور از شرایط کنونی و پرهیز از اعمال خاموشی برق است.

وی افزود: با توجه به شرایط پیش رو، انتشار جداول احتمالی خاموشی باید با دقت بیشتری ادامه یابد.

در این نشست همچنین محمدحسن متولی زاده مدیرعامل توانیر نیز بر ضرورت رعایت سقف های تعیین شده مصرف در استان ها و اجرای مصوبات بالادستی تاکید کرد  و گفت: پایداری برق کل کشور و به ویژه بیمارستان ها و مراکز درمانی در این شرایط کرونایی ضرورت دارد.

وی با اشاره به برگزاری کنکور سراسری در انتهای هفته جاری، برضرورت هماهنگی با سازمان سنجش در جهت تامین برق مراکز برگزاری این آزمون مورد تاکید قرار داد و اظهار کرد: مدیریت منابع آبی پشت سدها برای تداوم تامین آب و برق تا پایان تابستان اهمیت دارد. منابع آبی ذخیره شده در پشت سدها برای مصارف شرب و آبیاری کشاورزی نیز باید مورد استفاده قرار گیرد.

مدیرعامل توانیر با اشاره به ضرورت هماهنگی های بیشتر با صنایع بزرگ در استان ها خاطرنشان کرد: در کنار همه این فعالیت ها، همه در منازل نیز باید با کاهش مصرف برق از طریق سه راهکار ساده تنظیم کولرهای گازی روی ۲۵ درجه، استفاده از دور کند کولرهای آبی و عدم استفاده از وسایل پرمصرف برقی در ساعات بعد از ظهر (۱۲ تا ۱۸)، در حفظ پایداری شبکه برق و جلوگیری از خاموشی کمک کنیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا