اقتصاد

تعویض شبکه فرسوده برق روستایی سیستان و بلوچستان سرعت می‌گیرد

به گزارش از توانیر، «غلامعلی رخشانی‌مهر» در آیین امضای تفاهم‌نامه همکاری میان شرکت توانیر، شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان و  بنیاد مستضعفان به‌منظور اصلاح شبکه توزیع برق روستایی شهرستان چابهار، افزود: کار اصلاح شبکه توزیع برق شهرستان چابهار در ۲ مرحله طی ماه‌های تیر و شهریور انجام می‌شود.

وی ادامه‌داد: برنامه‌ریزی‌ها به گونه‌ای خواهد بود که کار اصلاح شبکه فرسوده روستایی سایر شهرهای استان نیز در آینده نزدیک انجام شود.

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر با اشاره به وجود پنج‌هزار و ۵۰۰ روستای برقدار در سیستان و بلوچستان گفت: این رقم بیش از ۱۰ درصد همه روستاهای برقدار کشور است.

وی با بیان اینکه فقط تعداد کمی از روستاهای استان به دلایلی از جمله تصرف اراضی ملی از نعمت برق برخوردار نیستند، خاطرنشان‌کرد: به‌محض برطرف شدن موانع، شرکت توزیع کار برق‌رسانی به این روستاها را نیز انجام خواهد داد.

هزینه ۱۵ میلیارد تومانی اصلاح شبکه برق جنوب سیستان

مسوول نهاد پیشرفت بنیاد مستضعفان در چابهار نیز گفت: برای اصلاح و بهینه‌سازی شبکه برق در جنوب سیستان و بلوچستان ۱۵میلیارد تومان هزینه شده است.

«صیاد» ادامه‌داد: همکاری بنیاد مستضعفان با صنعت برق از سال ۹۹ و با تهیه ۳۰۰ ترانس و مشتقات آن برای محله «مراد آباد» در حاشیه شهر چابهار آغاز شده است و این همکاری تا برطرف کردن مشکلات برق سایر شهرهای استان ادامه خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان نیز گفت: با امضای این تفاهم‌نامه سه‌جانبه، علاوه بر ارتقای شاخص‌های برق شهرستان، ۱۵۰ روستای چابهار و بخش پلان از برق مطمئن و پایدار بهره‌مند خواهند شد و مشکل افت ولتاژ آنها برطرف می‌شود.

«خلیل عوض زاده» به طرح بهارستان اشاره کرد و گفت: این طرح در راستای توسعه و بهینه‌سازی شبکه برق روستایی این استان انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه برنامه توسعه و به‌سازی شبکه برق ۱۰ هزار روستای کشور تدوین و تا پایان سال به اتمام خواهد رسید، افزود: سهم روستاهای سیستان و بلوچستان از این تعداد، توسعه و به‌سازی شبکه ۶۶۰ روستا است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان ادامه‌داد: همه روستاهای دارای مجوز این استان از برق پایدار و مطمئن برخوردار هستند.

برپایه این گزارش، بنیاد مستضعفان و صنعت برق برای همکاری در بهینه‌سازی شبکه برق روستاهای چابهار امروز به تفاهم رسیدند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا