جامعه

ترخیص بیش از ۱۵ هزار خودروی توقیف شده

رئیس پلیس ترافیک شهری راهور ناجا از ترخیص ۱۵ هزار و ۵۰۰ خودروی توقیفی از آغاز طرح ترخیص خودروهای رسوبی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس راهور، سرهنگ محمدباقر سلیمی گفت: در اجرای تدابیر سردار فرمانده نیروی انتظامی بعد از اجرای طرح ترخیص موتورسیکلت‌های رسوبی، مقرر شد طرح ترخیص خودروهای رسوبی اجرا شود.

وی ادامه داد: در طرح ترخیص موتورسیکلت‌های توقیفی ۳۰۰ هزار دستگاه موتورسیکلت در کشور رفع توقیف شده است، و در ادامه این روند تدبیری شد که طرح ترخیص خودروهای توقیفی را در دستور کار قرار دهیم، از همین‌ رو دستورالعملی تدوین شده و تسهیلات در نظر گرفته شده است.

رییس پلیس ترافیک شهری راهور ناجا در خصوص اجرای طرح ترخیص خودروهای رسوبی بیان کرد : در این طرح که از ۱۸ خرداد شروع شده و تا ۱۸ مرداد به مدت دو ماه اجرایی خواهد شد تاکنون تعداد ۱۵هزار و پانصد دستگاه خودروی رسوبی ترخیص شده است.

سرهنگ سیلمی در ادامه با اشاره به ویژگی و تسهیلات طرح ترخیص خودروهای رسوبی اذعان داشت: بخشودگی دو برابری جرائم رانندگی، امکان تقسیط جرائم رانندگی به مدت یکسال، محاسبه پارکینگ بر مبنای تعرفه سال ۹۴ از جمله تسهیلاتی است که در این طرح در نظر گرفته شده است. همچنین امکان ترخیص خودروهایی که فاقد بیمه نامه و معاینه فنی بوده‌اند نیز فراهم شده است. این فرصت با اخذ تعهد از مالکان خودروها داده شده است.

رییس پلیس ترافیک شهری راهور ناجا تصریح کرد: پیش‌بینی ما این است که به جز خودروهایی که دارای پرونده‌های حقوقی هستند و یا در اثر تصادفات شدید و حریق از حیظ انتفاع خارج شده و امکان استفاده ندارد و در سن فرسودگی هستند، برای ۴۵ درصد خودروها امکان ترخیص وجود دارد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در اطلاع‌رسانی هم که صورت گرفته پلیس راهور با استفاده از سامانه‌ها برای بیش از ۸۰ هزار نفر از مالکانی که شماره تماس خود را در سامانه به روز رسانی کرده بودند پیامک ارسال کرده است تا بتوانند از این فرصت استفاده کنند و خواهش ما از مالکان این است که از این فرصت استفاده کنند تا بتوانند وسایل نقلیه خود را با کمترین تشریفات و تسهیلات گسترده‌ای که پیش‌بینی شده است ترخیص کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا