جامعه

افتتاح ۷ پایگاه جدید مدیریت بحران در تهران

رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از فراهم شدن امکان افتتاح هفت پایگاه جدید مدیریت بحران تا پایان شهریور ماه خبر داد.

رضا کرمی محمدی، درباره افتتاح پایگاه‌های جدید مدیریت بحران در تهران گفت: از مدتی قبل اقدامات لازم برای افزایش تعداد پایگاه‌های مدیریت بحران انجام شده و پس از تخصیص زمین و … در حال حاضر بیش از ۸۰ درصد از عملیات عمرانی این پایگاه ها با همکاری سازمان عمرانی مناطق و شرکت یادمان سازه انجام شده است.

وی ادامه داد: در صورت تخصیص بودجه و تأمین نقدینگی تا پایان شهریورماه هفت پایگاه جدید مدیریت بحران در شهر تهران تکمیل و به بهره برداری می رسد و به این ترتیب شمار پایگاه های مدیریت بحران پایتخت به عدد ۱۱۱ مجموعه خواهد رسید.

کرمی محمدی در خصوص پراکندگی جغرافیایی پایگاه های جدید پشتیبانی مدیریت بحران افزود: دو پایگاه اراج و یاران در منطقه یک، مسعودیه در منطقه ۱۵، بوستان ولایت در منطقه ۱۹، نعمت آباد در منطقه ۱۸، شهرک چشمه در منطقه ۲۲ و کارخانه سیمان در منطقه ۲۰، هفت پایگاه جدیدی هستند که در مناطق مختلف شهر احداث شده‌اند.

رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با بیان این که پایگاه های پشتیبانی مدیریت بحران ظرفیت و توان مدیریت بحران تهران محسوب می شوند، تصریح کرد: همچنین شناسایی و تأمین زمین مناسب برای احداث پایگاه های جدید با همکاری شهرداری مناطق در دستور کار قرار دارد.

کرمی محمدی با تاکید بر اینکه پایگاه های پشتیبانی مدیریت بحران باید همواره کاربری مدیریت بحران داشته باشند و هر گونه تغییر در اهداف این پایگاه ها مجاز نیست، خاطرنشان کرد:  در همین زمینه بازدیدهای عملیاتی و دوره ای به صورت ماهانه از تجهیزات و امکانات پایگاه های موجود توسط کارشناسان سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران به عمل می آید تا عملکرد آنها مخدوش نشود.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با بیان اینکه هدف از تاسیس این پایگاه ها کمک به امر مدیریت بحران و ایجاد حس آسایش در شهروندان در مواقع بحران است، افزود: پایگاه های پشتیبانی مدیریت بحران باید در خدمت اهداف مدیریت بحران باشد و تمامی پایگاه های موجود باید همواره در راستای این هدف آماده باشند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا