جامعه

ارسال ملزومات پزشکی مقابله با کرونا به سیستان و بلوچستان

تجهیزات و ملزومات پزشکی مقابله با کرونا از سوی هیات امنای صرفه‌جویی ارزی در معالجه بیماران به استان سیستان و بلوچستان ارسال شد.

از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، هیات امنای صرفه‌جویی ارزی در معالجه بیماران همزمان با شیوع کرونا در جنوب شرق کشورمان از جمله سیستان و بلوچستان و شهرهای آن تمهیدات لازم را در نظر گرفته و بلافاصله پس از اعلام مراکز درمانی با هماهنگی معاونت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اقدام به تامین و ارسال تجهیزات و ملزومات پزشکی مقابله با کرونا کرده است.

تجهیزات بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی جدید الاحداث زاهدان، به قید فوریت طی ۲ هفته تامین شد که بسیاری از این تجهیزات و ملزومات پزشکی از سوی هیات امنای صرفه‌جویی ارزی در معالجه بیماران تهیه و برای این استان ارسال شده است.

هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران، تاکنون ۳۹۰ عدد از انواع تخت‌ و تشک بیمارستانی، ۳۲ دستگاه ونتیلاتور ثابت و پرتابل، ۸۷ دستگاه از انواع مانیتور ثابت و پرتابل را به همراه دستگاه‌های کمک تنفسی BIPAP، دستگاه‌های اکسیژن ساز، پمپ سرنگ و پمپ سرم، دستگاه‌های سونوگرافی، ماشین بیهوشی، الکتروکوتر و انکوباتور را برای بیمارستان‌های زاهدان تامین کرده است.

در راستای ادامه روند خدمت‌رسانی به بیمارستان‌های سراسر کشور توسط هیات امنای صرفه جویی ارزی  علاوه بر زاهدان برای ایرانشهر نیز تاکنون ۲۹ دستگاه مانیتورینگ علائم حیاتی، ۱۶ دستگاه ونتیلاتور، چهار دستگاه کمک تنفسی بای‌پپ BIPAP و سی‌پپ CPAP،   و سه دستگاه اکسیژن ساز، ۲۲ از انواع تخت‌های اتاق عمل و غیره ارسال شده است.

همچنین تعداد چهار دستگاه ونتیلاتور، ۱۶ دستگاه مانیتورینگ علائم حیاتی و سایر تجهیزات سرمایه‌ای سنگین برای دانشگاه علوم پزشکی زابل ارسال شده است.

تعداد قابل توجهی از انواع کیت‌های تشخیص سریع آنتی ژن، کیت تشخیص مولکولی و کیت استخراج نیز علاوه بر شهرهای زاهدان، زابل و ایرانشهر برای سایر مراکز درمانی سراسر کشور توسط هیات امنای صرفه جویی ارزی تامین و ارسال شده و با توجه به تمهیدات و برنامه ریزی‌های صورت گرفته توسط این نهاد، امکانات لازم جهت انجام تست‌های مربوطه در سریع‌ترین زمان ممکن فراهم شده است.

سیستان بلوچستان واقع در جنوب شرقی کشور از جمله استان های با وضعیت قرمز کرونایی هندی است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا