اقتصاد

آخرین وضعیت آب، برق و گاز مناطق زلزله‌زده

طبق اعلام مسوولان شبکه آب و برق در استان‌ فارس بعد از زلزله در شرایط عادی بوده و کاملا پایدار است، همچنین زلزله در استان‌های بوشهر و فارس به ابنیه و تأسیسات گاز آسیبی وارد نکرده و جریان گاز طبیعی در این استان‌ها پایدار است.

میثم جعفرزاده، در خصوص آخرین وضعیت شبکه‌های آب و برق خشت در مرز استان‌های بوشهر و فارس پس از زلزله ۵.۷ ریشتری در عمق ۱۱ کیلومتری اظهار کرد: این زلزله نبستا شدید در حوالی خشت در مرز استان‌های بوشهر و فارس رخ داد که خوشبختانه  وضعیت شبکه‌های آب و برق در منطقه زلزله زده پایدار است.

به گفته وی به‌دلیل شرایط جوی پیش‌بینی شده در استان، تیم‌های عملیاتی منطقه از قبل در آمادگی کامل قرار داشتند.

مدیرکل مدیریت بحران وزارت نیرو با بیان اینکه آماده‌باش تیم‌های عملیاتی همچنان ادامه دارد، گفت: بازدیدهای تک مشترک در مناطق روستایی نیز در حال انجام است و هیچ مشکل و خسارتی به تاسیسات آب و برق وارد نشده است.

شبکه گاز استان‌های زلزله‌زده پایدار است

همچنین محمد عسگری- سخنگوی شرکت ملی گاز ایران اعلام کرد: خوشبختانه طرح‌های صنعت گاز و ابنیه و تأسیسات گازی در این استان‌ها آسیب ندیدند و جریان گاز بدون قطعی در شهرهای زلزله‌زده پایدار است.

زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵.۷ ریشتر عصر دیروز (یکشنبه، ۲۷ تیرماه) در مرز استان‌های بوشهر و فارس حوالی شهر خشت رخ داد. این زمین‌لرزه در عمق ۱۱ کیلومتری زمین و کانون آن ۱۶ کیلومتری خشت (فارس)، ۲۱ کیلومتری وحدتیه (بوشهر) و ۲۲ کیلومتری کنار تخته (فارس) بود.

شدت زمین‌لرزه به حدی بود که برای ثانیه‌هایی در شهرستان‌های بوشهر، گناوه، دیلم و دشتی هم احساس شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا