اقتصادصنعت و معدن

چرا تولید و مصرف آب در بیشتر شهرهای کشور برابر شد؟

حمیدرضا کشفی،  معاون راهبردی و نظارت بر بهره‌برداری شرکت مدیریت آبفای کشور  با بیان اینکه اکنون در روزهای گرم سال هستیم و مصرف آب بسیار بالاست، افزود: در روزهای گذشته همه منابع تولید و تصفیه آب در مدار بهره برداری بودند و البته چاه‌هایی که برای مواقع بحران حفر شده بود نیز با موفقیت به مدار وارد شدند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر مشکلی برای تامین آب در کشور وجود ندارد، گفت: برخی از سامانه‌های آب در مناطقی از کشور نیازمند بازسازی و اصلاح هستند که با توجه به تامین اعتباری که امسال و سال آینده انجام خواهد شد، پیش بینی می‌شود بتوانیم این سامانه‌ها را اصلاح و بازسازی کنیم و حداکثر تولید را در آن‌ها داشته باشیم.

معاون راهبردی و نظارت بر بهره برداری شرکت مدیریت آبفای کشور افزود: یکی دیگر از نیازهای ما در برخی مناطق، مخازن ذخیره آب برای مواقعی است که با قطعی آب مواجه می‌شویم.

وی یادآور شد:  البته در برخی شهرها مخازن کافی با توجه به استاندارهای موجود نداریم، به همین دلیل مجبور به مصرف کامل آب تولید شده هستیم.

کشفی افزود: به دنبال این هستیم از اعتباراتی که سازمان برنامه بودجه از محل منابع خشکسالی در نظرگرفته است، مخازن مناسبی را در شهرهایی که با کمبود مواجه هستند احداث کنیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا