رفاه و تامین اجتماعی

افزایش ۲.۵ برابری حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در ۱۴ ماه گذشته

رئیس سازمان تامین اجتماعی گفت: با حمایت‌های دولت، حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در ۱۴ ماه گذشته به طور میانگین ۲.۵ برابر افزایش یافته است.

مصطفی سالاری در آیین بهره‌برداری از طرح‌های وزارت نفت، سازمان انرژی اتمی، وزارت کشور و سازمان تامین اجتماعی که با حضور حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران برگزار شد اظهار کرد: واگذاری ۱۴۰ هزار میلیارد تومان دارایی بابت بدهی دولت به تامین اجتماعی پشتوانه بزرگی برای ارائه خدمات به بیمه‌شدگان تامین اجتماعی بود در حالی که در دولت‌های قبل پرداخت یک چهارم این مبلغ نیز سابقه نداشت.

رئیس سازمان تامین اجتماعی اضافه کرد: نکته جالب اینکه این ۱۴۰ هزار میلیارد تومان در ۱۸ ماه به تامین اجتماعی واگذار شد یعنی در کمتر از دو سال این اتفاق افتاد.

وی همچنین به متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان اشاره کرد و گفت: در ۱۴ ماه گذشته با حمایت بی سابقه دولت حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به طور میانگین ۲.۵ برابر شد.

رئیس سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: از همین محل‌ها، پروژه‌های عمرانی در حوزه درمان شروع و تمام شد و امروز ۲۹ پروژه که غالباً درمانی از جمله یک بیمارستان است، به بهره‌برداری می‌ رسد و در رابطه با ۴۲ پروژه نیز مراحل تامین اعتبار و اخذ مصوبات انجام شده است.

سالاری افزود: با بهره‌برداری‌های امروز از این پس در هر شهرستان یک بیمارستان ۱۰۰ درصد خدمات رایگان به مردم ارائه می‌دهد و در هر شهر ۲۰ هزار نفری، یک درمانگاه به صورت رایگان خدمات ارائه خواهد کرد.

رئیس سازمان تامین اجتماعی گفت: با رونمایی از نسخه الکترونیک در برنامه امروز و بهره‌برداری از ۲ هزار و ۸۷۵ میلیارد تومان پروژه عمرانی و شروع عملیات برخی پروژه‌های دیگر، خدمات لازم به جامعه کارگری ارائه می‌شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا