اقتصادبانک و بیمه

سبزی بازار بورس تحت تاثیر تلفیذ ریاست جمهوری رئیسی

مراسم تنفیذ ابراهیم رییسی ساعتی قبل با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی، رییسان دو قوه مقننه و قضاییه، دبیر شورای نگهبان، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام و جمعی از مقامات کشوری و لشکری در حسینه امام خمینی (ره) برگزار شد.

به گزارش ایرنا، در معاملات امروز بیش از ۶ میلیارد و ۹۶۶ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۴۷ هزار و ۲۹۶ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با ۲۳۰ واحد کاهش به ۴۰۰ هزار و ۶۹۰ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با ۱۴۵ واحد افت به ۲۵۳ هزار و ۲۱۸ واحد رسید.

شاخص بازار اول ۹ هزار و ۷۲۵ واحد و شاخص بازار دوم ۴۵ هزار و ۸۴۴ واحد رشد داشتند.

علاوه بر این در بین همه نمادها، نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با سه هزار و ۷۰۵ واحد، توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) با دو هزار و ۹۰۴ واحد، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با یک هزار و ۳۳۹ واحد، توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با یک هزار و ۱۰۵ واحد، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید (وامید) با یک هزار و ۴۳ واحد، پتروشیمی پارس (پارس) با یک هزار و ۶۰ واحد و معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با یک هزار و ۳۳ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل ایران خودرو با ۵۴۶ واحد، بانک پارسیان (وپارس) با ۲۷۹ واحد، سایپا (خساپا) با ۲۵۲ واحد، گروه بهمن (خبهمن) با ۱۹۰ واحد، پارس خودرو (خپارس) با ۱۳۸ واحد، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو (خگستر) با ۱۱۷ واحد، گروه مپنا (رمپنا) با ۹۹ واحد و بانک صادرات ایران (وبصادر) با ۹۱ واحد تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند.

بر پایه این گزارش، امروز نماد سپید ماکیان (سپید)، ‌ گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرایان (پترول)،‌ شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، فولاد امیرکبیر کاشان (فجر)، ایران خودرو (خودرو)، سایپا (خساپا) و گروه دارویی برکت (برکت) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه شیمیایی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۶۴۲ میلیون و ۹۴۲ هزار برگه سهم به ارزش ۹ هزار و ۷۵۷ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

 

امروز شاخص فرابورس نیز بیش از ۴۳ واحد افزایش داشت و بر روی کانال ۱۹ هزار و ۹۱۳ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار سه میلیارد و ۲۹۷ میلیون برگه سهم به ارزش ۲۷ هزار و ۹۲۹ میلیارد ریال دادوستد شد.

امروز نماد سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، فرابورس ایران (فرابورس)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، پالایش نفت شیراز (شراز)، پلیمر آریا ساسول (آریا)، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی (سمگا)،‌ پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، بیمه تجارت نو (بنو)، پتروشیمی مارون (مارون) و سنگ آهن گهرزمین (کگهر)‌ تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس داشتند.

همچنین بیمه پاسارگاد (بپاس)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، بیمه کوثر (کوثر)، مدیریت انرژی تابان هور (وهور)، بانک دی (دی)، توسعه مسیر برق گیلان (بگیلان)، توزیع داروپخش (دتوزیع) و توکاریل (توریل)‌ تاثیر منفی بر شاخص فرابورس همراه بودند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا