جامعهنقد و تحلیل

سن مدیران تهرانی ۳ سال بالاتر رفت

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی اظهار داشت: سهم مدیران زن در استان تهران ١٧.٣ درصد نسبت به مدیران مرد است.

مسعود شفیعی در نشست خبری امروز با بیان اینکه سازمان برنامه و بودجه در سال ٩۴ احیا شد و قطعا جایگاه مدیرت و برنامه‌ریزی در قالب یک معاونت در یک معاونت استانداری قابل تحقق نبود، اظهارداشت: در این مدت اقدامات متعددی در حوزه‌های عمرانی، آموزشی، فرهنگی و اجتماعی انجام شد.

وی با اشاره به اقداماتی در حوزه بهداشت و درمان گفت: بیمارستان‌های بهارستان، قدس، شهریار و فیروزآبادی، بخش جدید بیمارستان شهدای تجریش تکمیل شده و در آستانه افتتاح قرار دارند.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی افزود: از دوران بعد از انقلاب تخت بیمارستانی در استان تهران افزایش پیدا نکرد اما در طول یک سال اخیر ٣هزار تخت بیمارستانی افتتاح شده یا در آستانه افتتاح است که اگر این پروژه ها نبودند به طور قطع در دوران کرونا با شرایط سخت تری مواجه بودیم.

شفیعی با بیان اینکه در کمتر از ٨ سال گذشته ٨٠٠ هزار هکتار اراضی کاداکستر شده‌اند که عمده این اراضی از جمله اراضی ملی محسوب می‌شوند.

وی تاکید کرد: طرح کاداستر را با هدف جلوگیری از زمین خواری، جنگل خواری، کوه خواری و تثبیت مالکیت به اجرا رساندیم و امسال هم موضوعات در چهارچوب کاداستر خاتمه پیدا می کنند.

شفیعی درباره بحث آبرسانی و تامین آب شرب استان گفت: در حالی که با شرایط خشکسالی مواجه هستیم آب شرب شهرستان های غربی تامین می شود. همچنین به دنبال آن هستیم که هدررفت آب سد لار را متوقف کنیم و آب را به چرخه مصرف برگردانیم . همچنین رینگ بزرگ قمربنی هاشم را در غرب تهران داریم که به توزیع کل استان کمک می کند.

وی با بیان اینکه در این مدت ٨ نوبت آزمون استخدامی برگزار شده که تمام جذب نیروی انسانی از طریق همین آزمون ها بوده، گفت: سن مدیران در ۶٣ دستگاه اجرایی استان تهران در سال ٩٨ حدود ۴٢.٣ سال بوده که این عدد در سال گذشته به ۴۵.٧ درصد رسیده و این افزایش سن به دلیل محدودیت در ورود نیروی انسانی بوده است.

شفیعی ادامه داد : سهم مدیران زن در استان تهران ١٧.٣ درصد نسبت به مدیران مرد است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا